Wizyty

Konsul generalna USA z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Konsul generalna USA z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.10.2022
4 października 2022 roku rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel gościł w Collegium Novum konsul generalną Stanów Zjednoczonych w Krakowie Erin Nickerson. W spotkaniu wzięli również udział prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec oraz specjalistka ds. kultury i edukacji w konsulacie USA Maria Brzostek.
więcej o Konsul generalna USA z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Profesor Dorota Malec przyjęła ambasador Irlandii w Polsce

Profesor Dorota Malec przyjęła ambasador Irlandii w Polsce

11.07.2022
Okazją do spotkania prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Doroty Malec z Emer O’Connell stał się przyjazd do Krakowa Christophera i Catherine Heaney’ów, dzieci Seamusa Heaney’a, który w 2005 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa UJ. Potomkowie noblisty odwiedzili miejsce związane z tamtą uroczystością - aulę Collegium Novum, w której znajduje się portret Mikołaja Kopernika, niedawno wypożyczony do National Gallery w Londynie.
więcej o Profesor Dorota Malec przyjęła ambasador Irlandii w Polsce
Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

24.06.2022
23 czerwca prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się z ambasadorem Kolumbii Assadem José Jaterem Peñą . Podczas rozmowy, w której uczestniczyły również Konsul Honorowa Republiki Kolumbii w Krakowie Joanna Natasza Wais oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej dr inż. Izabela Zawiska, poruszone zostały m.in. kwestie związane z współpracą uniwersytetu z partnerami z Kolumbii, w tym wyjazdami studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+.
więcej o Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Ambasador Japonii w Polsce z wizytą na UJ

Ambasador Japonii w Polsce z wizytą na UJ

14.06.2022
Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się 13 czerwca ambasadorem Japonii Miyajimą Akio. W spotkaniu uczestniczyli również dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Władysław Witalisz, kierownik Zakładu Japonistyki i Sinologii UJ prof. Stanisław Meyer, przedstawicielka DWM UJ Adriana Hołub-Palonka oraz dyrektorka Wydziału Informacji i Kultury ambasady Japonii Makino Michiko.
więcej o Ambasador Japonii w Polsce z wizytą na UJ
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
26 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja, na której czele stała ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce dr Eman Al Salami. Spotkanie, w którym uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z dziekanem Wydziału Filologicznego UJ dr. hab. Władysławem Witaliszem, prof. UJ oraz kierownik Katedry Arabistyki UJ prof. Barbarą Michalak-Pikulską, odbyło się w murach Collegium Novum. Program obejmował również wizytę w Muzeum UJ oraz gościnny wykład w Collegium Paderevianum.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA