Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ

25 października w auli Collegium Novum UJ odbył się wspólny koncert z udziałem Chóru Kameralnego Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze pod dyrekcją Juliana Chritopha Tölle, zespołu wokalnego Hertztöne z Erlangen prowadzonego przez Jasmin Steiner oraz Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara.

W programie znalazły się utwory m.in. M. Duruflé’a, P. Passereau, F. Poulenca, U. Sisaska, J. Dowlanda, J. Wasowskiego i M. Hogana. Punktem kulminacyjnym koncertu było wykonanie przez połączone zespoły utworu "New York, New York" z repertuaru Franka Sinatry.

Goście z Niemiec przebywali z wizytą w Krakowie na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica w ramach współpracy między UJ i Studentenwerk Erlangen-Nürnberg. Oprócz wspólnego koncertu członkowie chórów z Niemiec mogli zapoznać się z polską historią i kulturą. W ramach zaplanowanego programu zwiedzili m.in.: katedrę i zamek na Wawelu, Bazylikę Mariacką, Muzeum UJ, dzielnicę Kazimierz, a także kopalnię soli w Wieliczce.

Jak zawsze w przypadku takich wizyt, najistotniejsze - obok wspólnego śpiewania - było nawiązanie kontaktów i integracja członków zespołów z Niemiec i Polski, do czego znakomitą okazję stanowiło w szczególności wspólne spotkanie po koncercie.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika