Koncert Chórów Akademickich UJ

24 listopada w auli bł. Jakuba przy klasztorze Franciszkanów w Krakowie odbył się wspólny koncert Chóru Mieszanego Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii (the AUBG Choir) oraz Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Koncert rozpoczęły chóry UJ: Krakowski Chór Akademicki UJ (chór męski), Żeński Chór Akademicki UJ oraz chór mieszany Camerata Jagellonica, którymi dyrygował Janusz Wierzgacz. Następnie swój program zaprezentował Chór Mieszany Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii pod dyrekcją profesora Hristo Kroteva i przy akompaniamencie pani Nikoliny Krotevy. Wielkim finałem było wspólne wykonanie przez wszystkie występujące tego wieczoru chóry utworu „Otcze nasz” Romualda Twardowskiego. Połączone zespoły poprowadził profesor Hristo Krotev. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory: G.F. Händla, D. Hristova, C. Francka, O. Gjeilo, L. Denzy czy J. Wasowskiego.

Goście z Bułgarii przebywali z wizytą w Krakowie w dniach 22-25 listopada 2017 roku na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica i oprócz wspólnego koncertu mogli zapoznać się z polską historią i kulturą. W ramach zaplanowanego programu mieli okazję zwiedzić między innymi katedrę i zamek na Wawelu, Muzeum UJ, a także kopalnię soli w Wieliczce i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika