Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
więcej o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

Zmarł profesor Janusz Sondel

12.09.2017
Prawnik, specjalista w zakresie prawa rzymskiego i prawa turystycznego, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1990-1993, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji (1981-1987), kierownik Zakładu Prawa Rzymskiego (1984-1987) oraz Katedry Prawa Rzymskiego (2003–2007)
zmarł 12 września 2017 r.
więcej o Zmarł profesor Janusz Sondel
osiągnięcie mobilna

NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

12.09.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło ósmą edycję konkursu w ramach programu Lider, którego celem jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane finansowanie laureaci będą mogli realizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.
więcej o NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ
mobilna

Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]

08.09.2017
Zakończyła się budowa nowej siedziby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych powstały nowoczesne sale dydaktyczne i laboratoria. Była to jednocześnie ostatnia inwestycja w ramach rządowego Programu Budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.
więcej o Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]
wizyta

Przedstawiciele UJ z wizytą w Chinach

07.09.2017
Na początku września 2017 r. przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyli dwie wizyty na chińskich uczelniach, w trakcie których podjęto istotne kroki w celu rozwoju wzajemnej współpracy.
więcej o Przedstawiciele UJ z wizytą w Chinach