Lista wiadomości

nominacje i promocje

4 profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

25.04.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 25 kwietnia 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 52 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest czworo naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 4 profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z Tajik National University

25.04.2018
24 kwietnia w Duszanbe (Tadżykistan) podpisane zostało porozumienie między Uniwersytetem Jagiellońskim a Tajik National University.
więcej o Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z Tajik National University

Naukowiec z UJ CM w Europejskim Towarzystwie Urologii Dziecięcej

23.04.2018
Dr hab. Rafał Chrzan, prof. UJ otrzymał nominację do 6-osobowego zarządu Europejskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej (EBPU), podlegającego Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS), w którego skład wchodzą przedstawiciele chirurgów dziecięcych i urologów Jednocześnie powierzono mu funkcję sekretarza EBPU.
więcej o Naukowiec z UJ CM w Europejskim Towarzystwie Urologii Dziecięcej

Wydział Chemii UJ i Grupa Azoty podpisały porozumienie o współpracy

23.04.2018
Współpracę naukowo-badawczą w zakresie nauk chemicznych, nowych materiałów i technologii oraz ochrony środowiska zakłada umowa zawarta pomiędzy Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego a Grupą Azoty (GA). Dokument podpisali w poniedziałek prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i wiceprezes Zarządu GA dr Grzegorz Kądzielawski.
więcej o Wydział Chemii UJ i Grupa Azoty podpisały porozumienie o współpracy

Kolejny krok w procesie informatyzacji Szpitala Uniwersyteckiego

23.04.2018
Szpital Uniwersytecki w Krakowie został oficjalnym partnerem projektu "Małopolski System Informacji Medycznej", którego wdrożenie przewidziano do 2021 roku. Placówka na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 mln złotych. Umowę podpisano w Departamencie Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.
więcej o Kolejny krok w procesie informatyzacji Szpitala Uniwersyteckiego