Lista wiadomości

16.11.2017
13 listopada br. w Brukseli szesnaście instytucji reprezentujących dziewiętnaście europejskich ośrodków badań podpisało porozumienie powołujące do życia Ligę Europejskich Źródeł Światła Opartych na Akceleratorach - LEAPS. Inauguracja współpracy odbyła się w obecności przedstawiciela Komisji Europejskiej, dyrektora generalnego ds. badań naukowych i innowacji Roberta-Jana Smitsa. Wśród inicjatorów porozumienia i sygnatariuszy umowy znalazł się prof. dr hab. Marek Stankiewicz, dyrektor Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w Lidze Europejskich Źródeł Światła Opartych na Akceleratorach
nagrody mobilna

UJ CM zwycięzcą konkursu LUMEN 2017

15.11.2017
Projekt UJ CM zatytułowany „Wsparcie w Uniwersytecie Jagiellońskim - Collegium Medicum procesów zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi jako strategicznego elementu nowoczesnej organizacji” zdobył pierwsze miejsce w konkursie LUMEN 2017 w kategorii Zarządzanie.
więcej o UJ CM zwycięzcą konkursu LUMEN 2017
mobilna

UJ zacieśnia współpracę z uczelniami ukraińskimi

14.11.2017
W dniach 14–15 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja Związku Rektorów Uczelni Ukraińskich. Głównym punktem spotkania była środowa debata na temat współpracy uczelni polskich i ukraińskich, która rozpoczęła się o 11:00 w Sali Bobrzyńskiego Collegium Maius UJ.
więcej o UJ zacieśnia współpracę z uczelniami ukraińskimi

60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

14.11.2017
We wtorek 14 listopada społeczność akademicka świętowała 60-lecie ustanowienia krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele władz PAN i UJ oraz zaproszeni goście, odbyła się w sali Libraria Collegium Maius UJ.
więcej o 60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

Dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie

14.11.2017
Książka "Historiografia i mitologia kobiecości w powieściopisarstwie Teodora Parnickiego" autorstwa dr Joanny Szewczyk z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Cykl składa się z oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie