Lista wiadomości

nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Filologicznego i W. Polonistyki

17.05.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki, które odbyły się 15 maja 2018 roku w auli Collegium Maius. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filologicznego i W. Polonistyki

KRASP interweniuje w sprawie wydarzeń na szczecińskiej uczelni

15.05.2018
W ubiegły piątek na Uniwersytecie Szczecińskim, bez zgody rektora, interweniowała policja. W związku z tymi wydarzeniami przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Jan Szmidt skierował list do premiera RP Mateusza Morawieckiego, w którym zwrócił uwagę, że polskie prawo zapewnia uczelniom autonomię we wszystkich obszarach ich działania oraz wolność prowadzenia badań naukowych.
więcej o KRASP interweniuje w sprawie wydarzeń na szczecińskiej uczelni
nagrody

Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

14.05.2018
14 maja 2018 r. w auli Collegium Novum tytułem Małopolanina Roku 2017 uhonorowano dwie osoby szczególnie zasłużone dla regionu: arcybiskupa prof. Marka Jędraszewskiego, oraz arcybiskupa prof. Grzegorza Rysia. Tytuł Człowieka Roku 2017 otrzymali Zofia Romaszewska i Andrzej Wielowieyski.
więcej o Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017
osiągnięcie

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

14.05.2018
Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego (PTA) za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę "Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej". Monografia ukazała się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce

14.05.2018
Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii wraz z Breast Unit Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie już po raz drugi zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali tygodnika "Wprost". Autorzy zestawienia wzięli pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze - m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.
więcej o Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce