Lista wiadomości

Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]

07.09.2017
Dwa tygodnie trwa 7. kampania badawcza Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badania wspiera finansowo polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także cypryjskie władze. Przed kilkoma dniami teren wykopalisk odwiedził prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który złożył również rewizytę Fedonasowi Fedonosowi, burmistrzowi Pafos.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]

Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu

04.09.2017
Na skwerze u zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego powstał ogród motyli. Utworzenie parku kieszonkowego nie byłoby możliwe bez zaangażowania kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w ramach projektu "Na rogu Dekerta", zorganizowali zbiórkę na platformie crowdfundingowej i zebrali ponad 23 tys. zł na zagospodarowanie skweru. Pozostałe fundusze zapewnił Zarząd Zieleni Miejskiej.
więcej o Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu
mobilna

Dni otwarte winnicy uniwersyteckiej przyciągnęły tłumy

04.09.2017
W ubiegły weekend warto było wybrać się do malowniczych Łaz w powiecie bocheńskim, w których od ponad 12 lat działa winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego "Nad Dworskim Potokiem". W zorganizowanych po raz drugi dniach otwartych wzięło udział ponad pół tysiąca enoturystów. Zwiedzający mogli poznać smaki szlachetnych win i spróbować różnych odmian winogron.
więcej o Dni otwarte winnicy uniwersyteckiej przyciągnęły tłumy

Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki

04.09.2017
Kilkadziesiąt osób związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim zostało uhonorowanych medalami "Dziękujemy za wolność" przyznawanymi przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Gala, której towarzyszył koncert poezji śpiewanej Piotra Bukartyka wraz z zespołem, odbyła się w ubiegłą sobotę w Nowohuckim Centrum Kultury.
więcej o Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki
uroczystość

Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty

03.09.2017
5 września 1917 roku zmarł genialny polski fizyk, profesor Uniwersytetów Lwowskiego i Jagiellońskiego - Marian Smoluchowski. W chwili śmierci miał zaledwie 45 lat, ale już za życia był uznawany za jednego z najwybitniejszych światowych uczonych przełomu XIX i XX wieku. Dla uczczenia tej rocznicy Polskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło rok 2017 Rokiem Smoluchowskiego.
więcej o Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty