Lista wiadomości

Uniwersytecki Koncert Noworoczny - widowisko z udziałem gwiazd estrady

07.01.2018
Porywający publiczność dyrygent i konferansjer, gwiazda polskiej piosenki, rzadko wykorzystywane instrumenty, niecodzienne występy, oryginalny repertuar oraz zaskakujący duet i debiut sceniczny - te wszystkie elementy złożyły się na Uniwersytecki Koncert Noworoczny.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny - widowisko z udziałem gwiazd estrady
wydarzenie kulturalne mobilna

Atomowe Auditorium

07.01.2018
Auditorium Maximum UJ nie było dzisiaj odpowiednim miejscem dla tych, którzy czują awersję do dobrej zabawy. Panowały tam bowiem szampańskie humory, choć nikt nie wypił kropli szampana, były balony, trąbki, grzechotki, szarfy … i dużo dzieci, zarówno malutkich, jak i trochę większych.
więcej o Atomowe Auditorium
osiągnięcie mobilna

Wyróżnienie dla doktoranta z Wydziału Polonistyki UJ

05.01.2018
Radosław Budzyński, doktorant w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polonistycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Stypendium im. Anny Stadnickiej.
więcej o Wyróżnienie dla doktoranta z Wydziału Polonistyki UJ

Unijna dotacja na sprzęt dla Centrum Urazowego dla Dzieci w Prokocimiu

28.12.2017
Ponad 8 milionów złotych zostanie przeznaczone na wyposażenie Centrum Urazowego dla Dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jednostka pozwoli na zorganizowanie szybszego i skuteczniejszego systemu ratowania dzieci z urazami wielonarządowymi. Planowany koniec realizacji projektu współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 to grudzień 2018 roku.
więcej o Unijna dotacja na sprzęt dla Centrum Urazowego dla Dzieci w Prokocimiu
osiągnięcie

Pierwsze wyniki obrazowania w mikroskopie PEEM w synchrotronie Solaris

22.12.2017
W ubiegłym tygodniu sukcesem zakończono proces instalacji mikroskopu fotoelektrycznego PEEM na linii eksperymentalnej PEEM/XAS. Pierwszy raz w polskim synchrotronie użyto promieniowania synchrotronowego do uzyskania obrazowania z chemiczną i magnetyczną zdolnością rozdzielczą.
więcej o Pierwsze wyniki obrazowania w mikroskopie PEEM w synchrotronie Solaris