Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki

04.09.2017
Kilkadziesiąt osób związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim zostało uhonorowanych medalami "Dziękujemy za wolność" przyznawanymi przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Gala, której towarzyszył koncert poezji śpiewanej Piotra Bukartyka wraz z zespołem, odbyła się w ubiegłą sobotę w Nowohuckim Centrum Kultury.
więcej o Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki
uroczystość

Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty

03.09.2017
5 września 1917 roku zmarł genialny polski fizyk, profesor Uniwersytetów Lwowskiego i Jagiellońskiego - Marian Smoluchowski. W chwili śmierci miał zaledwie 45 lat, ale już za życia był uznawany za jednego z najwybitniejszych światowych uczonych przełomu XIX i XX wieku. Dla uczczenia tej rocznicy Polskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło rok 2017 Rokiem Smoluchowskiego.
więcej o Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

03.09.2017
Konferencja historyczno-naukowa, XXX Sympozjum Fizyki Statystycznej, wykłady i pokazy doświadczeń, wystawa w Collegium Maius UJ, medale dla wybitnych fizyków - w ten sposób Uniwersytet Jagielloński wpisuje się w ogłoszony przez Polskie Towarzystwo Fizyczne i potwierdzony 27 czerwca specjalną uchwałą przez Senat RP Rok Mariana Smoluchowskiego - światowego formatu uczonego, wybitnego fizyka, alpinisty, niedoszłego rektora naszej uczelni, który zmarł przedwcześnie 5 września 1917 roku nie zdążywszy objąć urzędu.
więcej o Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]

01.09.2017
1 września br. w Jagiellońskim Centrum Innowacji, w jednym z wynajmowanych laboratoriów zewnętrznej firmie, w trakcie prowadzenia reakcji chemicznej doszło do zapalenia mieszaniny reakcyjnej.
więcej o Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]
osiągnięcie mobilna

Poznaliśmy nazwiska następnych zwycięzców konkursu Miniatura 1

30.08.2017
Dr hab. Anna Hejmej, dr Małgorzata Figiel i dr Marta Kaczor-Kamińska zostały kolejnymi laureatkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Inicjatywa Narodowego Centrum Nauki (NCN) ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego.
więcej o Poznaliśmy nazwiska następnych zwycięzców konkursu Miniatura 1

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj