UJ wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni w kraju

19.11.2018
W ubiegły weekend podczas Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego ogłoszono wyniki konkursu ProDok 2018 na najbardziej prodoktoranckie polskie uczelnie. W tegorocznej edycji plebiscytu Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 2. miejscu.
więcej o UJ wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni w kraju
Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU
nominacje i promocje

Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU

19.11.2018
19 listopada w auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się uroczyste posiedzenie naukowe Polskiej Akademii Umiejętności, podczas którego wręczono dyplomy nowo wybranym członkom PAU Wydziału V Lekarskiego.
więcej o Prof. Tomasz Grodzicki nowym członkiem korespondentem PAU
Naukowiec z UJ: Zmiany klimatu wpływają na rozrodczość owadów

19.11.2018
Grupa badawcza, której członkiem jest dr hab. Łukasz Michalczyk z Wydziału Biologii UJ, zajmuje się badaniem wpływu temperatury na płodność owadów na przykładzie trojszyka gryzącego - niewielkiego chrząszcza odżywiającego się głównie zbożem, produktami pochodnymi i występującego w towarzystwie człowieka. Niepokojące wyniki badań opublikowali w zeszłym tygodniu w prestiżowym czasopiśmie "Nature Communications".
więcej o Naukowiec z UJ: Zmiany klimatu wpływają na rozrodczość owadów
Spotkanie Rady Wykonawczej Grupy Coimbra

19.11.2018
19 listopada na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęły się dwudniowe obrady robocze Rady Wykonawczej uniwersyteckiej sieci współpracy Grupy Coimbra, zrzeszającej najstarsze i najbardziej prestiżowe europejskie uczelnie. Celem spotkania jest omówienie szczegółowych planów związanych z odbywającym się w przyszłym roku najistotniejszymi dla sieci wydarzeniami – Zgromadzeniem Ogólnym oraz doroczną konferencją, które zorganizowane zostaną w Krakowie.
więcej o Spotkanie Rady Wykonawczej Grupy Coimbra
Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności
wydarzenie kulturalne

Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

17.11.2018
Za datę powstania Krakowskiego Chóru Akademickiego przyjmuje się 28 listopada 1878 roku, kiedy podczas "Wieczorku mickiewiczowskiego" wystąpił 46-osobowy chór złożony ze studentów, wykonując "Pieśń filarecką". 140 lat później to wydarzenie jest okazją do świętowania jubileuszu zespołu podczas koncertu galowego w sali Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności