Ambasador Estonii odwiedził Uniwersytet Jagielloński

08.10.2018
8 października z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Estonii w Polsce Martin Roger. Dyplomatę przyjęli w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o Ambasador Estonii odwiedził Uniwersytet Jagielloński
Inauguracja roku akademickiego w UJ CM na sportowo

08.10.2018
5 kilometrów, ponad 400 biegaczy i doskonała pogoda - 7 października na Błoniach odbyła czwarta edycja biegu "5 na dobry początek" o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego. W tym roku najszybciej trasę biegu pokonał Bartosz Zając, najlepsza wśród pań była ubiegłoroczna triumfatorka Magdalena Nabielec.
więcej o Inauguracja roku akademickiego w UJ CM na sportowo
Pionierskie badania archeologów z UJ w Jordanii [ZDJĘCIA]

08.10.2018
Pod koniec września zakończyły się tegoroczne prace badawcze zespołu naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) na terenie południowej Jordanii. W ramach wieloletniego projektu krakowscy archeolodzy gromadzą informacje, które pomogą zrekonstruować zmiany zachodzące na tym ważnym obszarze w okresie pomiędzy neolitem a wczesną epoką brązu.
więcej o Pionierskie badania archeologów z UJ w Jordanii [ZDJĘCIA]
Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendium dla studentki UJ
osiągnięcie

Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendium dla studentki UJ

05.10.2018
Edyta Garbarz, studentka drugiego roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ otrzymała stypendium w czwartej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, którego celem jest wsparcie rozwoju młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
więcej o Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendium dla studentki UJ
Artykuły naukowców z UJ opublikowane w „Nature”

04.10.2018
Artykuły dwóch zespołów badawczych, do których należą naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Tomasz Kołodziej z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz dr Krzysztof Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii – zostało niedawno opublikowane w czasopismach „Nature” i „Nature Physics”.
więcej o Artykuły naukowców z UJ opublikowane w „Nature”