Pół wieku brachyterapii w krakowskiej Klinice Okulistyki UJ CM

10.09.2018
7 września 2018 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się sympozjum naukowe z okazji 50-lecia brachyterapii w Klinice Okulistyki UJ CM. W spotkaniu uczestniczyli: władze uczelni oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, kierownicy klinik okulistycznych w Polsce, Zarząd Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, zaproszeni zagraniczni goście i pracownicy kliniki.
więcej o Pół wieku brachyterapii w krakowskiej Klinice Okulistyki UJ CM
Solaris: pierwsza linia diagnostyczna już uruchomiona

10.09.2018
W pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu SOLARIS została zainstalowana i uruchomiona pierwsza linia diagnostyczna.
więcej o Solaris: pierwsza linia diagnostyczna już uruchomiona
Eksperci z UJ współtworzą "Planetę Lem"

07.09.2018
Za kilka lat w Krakowie ma powstać pierwsze w Polsce miejsce poświęcone nowoczesnej refleksji nad językiem - Centrum Literatury i Języka "Planeta Lem". 6 września podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt ośrodka. Przyszła wizytówka literackiego Krakowa powstanie na terenie dawnego Składu Solnego przy ul. Na Zjeździe 8.
więcej o Eksperci z UJ współtworzą "Planetę Lem"
Archeolodzy z UJ odkrywają zapomnianą historię Podkarpacia

06.09.2018
Polsko-słowackie pogranicze na Podkarpaciu usiane jest licznymi i widocznymi w krajobrazie pozostałościami po walkach, jakie toczyły się tu w latach 1914-1915. Znajdujące się tam setki niszczejących obiektów militarnych były do niedawna białą kartą na naukowej i konserwatorskiej mapie regionu. Pamięć o tych zapomnianych zdarzeniach przywracają od 3 lat badacze z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Archeolodzy z UJ odkrywają zapomnianą historię Podkarpacia
Informacja na temat zasad parkowania w "kwartale uniwersyteckim"

06.09.2018
Poniżej publikujemy komunikat wydany przez p.o. kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego Monikę Harpulę.
więcej o Informacja na temat zasad parkowania w "kwartale uniwersyteckim"