Lista wiadomości

12.06.2018
W związku z aktualnymi wydarzeniami dotyczącymi reformy szkolnictwa wyższego, były przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki prof. Jarosław Górniak wydał następujące oświadczenie, które poniżej przytaczamy w całości.
więcej o Komentarz prof. J. Górniaka ws. zarzutów braku konsultacji ustawy o szkolnictwie wyższym
uroczystość

Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.06.2018
12 czerwca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał Tad Taube. To jeden z najbardziej znanych filantropów zaangażowanych w rozwój kultury żydowskiej w Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, akademickich studiów żydowskich w wielu miejscach świata, a także osoba niezwykle zasłużona dla rozwoju stosunków polsko-żydowskich i polsko-amerykańskich.
więcej o Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"

12.06.2018
W ubiegłą sobotę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się 6. finał ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Około 500 osób z całej Polski przyjechało do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Wszystkie zostały połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki.
więcej o Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"
wizyta

Ambasador Afganistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

11.06.2018
11 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Islamskiej Republiki Afganistanu w Rzeczpospolitej Polskiej Gul Hussain Ahmadi. W Collegium Novum dyplomata spotkał się z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem.
więcej o Ambasador Afganistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dr hab. Michał Kowalski nowym sędzią ad hoc z ramienia Polski

11.06.2018
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedstawiło listę osób, które kwalifikują się do pełnienia od 1 czerwca br. urzędu sędziego ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) z ramienia Polski w latach 2018-2020. Do pełnienia tej funkcji wskazano między innymi dr. hab. Michała Kowalskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Dr hab. Michał Kowalski nowym sędzią ad hoc z ramienia Polski