Lista wiadomości

uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

06.11.2017
Każdego roku 6 listopada społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego z zadumą wspomina rocznicę Sonderaktion Krakau - podstępnej akcji gestapo z 1939 roku, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau
mobilna

Sukces studentów UJ CM na międzynarodowej konferencji w Serbii

06.11.2017
"Differences in autonomic nervous response between two acute acoustic stress assessed by heart rate variability (hrv) method in group of students" - praca Michała Jurczyka i Andrzeja Boryczko, studentów IV roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, została uznana za najlepszą na sesji plakatowej podczas konferencji Global Students Conference.
więcej o Sukces studentów UJ CM na międzynarodowej konferencji w Serbii

Zmarł profesor Walery Pisarek

05.11.2017
Wybitny językoznawca, uznawany za najwyższy autorytet w zakresie kultury języka polskiego, odszedł 5 listopada w Katowicach, gdzie miał wygłosić laudację podczas gali wręczenia tytułów Ambasadora Polszczyzny.
więcej o Zmarł profesor Walery Pisarek
mobilna

Udana inicjatywa studentów UJ. W Nowej Hucie powstanie tężnia

03.11.2017
"Zaciągnij się po-Tężnie - solankowe orzeźwienie dla Krakowa" to jeden z czternastu projektów ogólnomiejskich, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Jego pomysłodawcami jest grupa studentów Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsi krakowianie będą mogą wdychać leczniczy jod w tężni zlokalizowanej w rejonie Łąk Nowohuckich w drugiej połowie 2019 roku.
więcej o Udana inicjatywa studentów UJ. W Nowej Hucie powstanie tężnia

Milionowy pacjent szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

02.11.2017
Marko Gren został milionowym pacjentem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Numeracja kartotek prowadzona jest od 1965 roku, czyli od momentu rozpoczęcia działalności placówki.
więcej o Milionowy pacjent szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu