Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Stowarzyszenie Pracodawców RP wyróżniło uniwersytecką onkologię

30.08.2017
Oddział Kliniczny Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został nagrodzony tytułem "Szpital Przyjazny" w kampanii "Choroba? Pracuję z nią!". Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pracodawców RP, a zainicjowały ją organizacje pacjentów przewlekle chorych, którzy pomimo konieczności długiego leczenia nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej.
więcej o Stowarzyszenie Pracodawców RP wyróżniło uniwersytecką onkologię

Szpital Uniwersytecki nadal będzie promować profilaktykę jodową

30.08.2017
Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został ponownie wybrany przez Ministerstwo Zdrowia realizatorem Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, który ma na celu poprawę stanu żywienia i eliminację problemu niedoboru jodu w diecie. Placówka już od kilku lat prowadzi ogólnopolskie badania w tym zakresie.
więcej o Szpital Uniwersytecki nadal będzie promować profilaktykę jodową
mobilna

Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

28.08.2017
W sobotę na krakowskich Błoniach ponad 3 tysiące osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N" dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD). Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych.
więcej o Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce
mobilna

Wakacyjny wyjazd studentów z IBiDW UJ na półmetku

25.08.2017
Zwiedzaniem Mumbaju rozpoczęła się „Szkoła letnia - Indie Południowe i Sri Lanka”, zorganizowana przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wakacyjny wyjazd studentów z IBiDW UJ na półmetku
osiągnięcie mobilna

Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

23.08.2017
Pyłek kwiatowy wykorzystywany jest jako źródło materiału budulcowego, z którego rosnące larwy pszczół i trzmieli tworzą własne ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (UP) wykazali, że żerowanie na nieodpowiednich gatunkach pyłku może przyczyniać się do spadku liczebności pszczół. Ich artykuł na ten temat ukazał się właśnie w prestiżowym czasopiśmie naukowym "PLOS ONE".
więcej o Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj