Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Komentarz prof. J. Górniaka ws. zarzutów braku konsultacji ustawy o szkolnictwie wyższym

12.06.2018
W związku z aktualnymi wydarzeniami dotyczącymi reformy szkolnictwa wyższego, były przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki prof. Jarosław Górniak wydał następujące oświadczenie, które poniżej przytaczamy w całości.
więcej o Komentarz prof. J. Górniaka ws. zarzutów braku konsultacji ustawy o szkolnictwie wyższym
uroczystość

Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.06.2018
12 czerwca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał Tad Taube. To jeden z najbardziej znanych filantropów zaangażowanych w rozwój kultury żydowskiej w Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, akademickich studiów żydowskich w wielu miejscach świata, a także osoba niezwykle zasłużona dla rozwoju stosunków polsko-żydowskich i polsko-amerykańskich.
więcej o Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"

12.06.2018
W ubiegłą sobotę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się 6. finał ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Około 500 osób z całej Polski przyjechało do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Wszystkie zostały połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki.
więcej o Pół tysiąca uczestników 6. finału "Eksperymentu Łańcuchowego"
wizyta

Ambasador Afganistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

11.06.2018
11 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Islamskiej Republiki Afganistanu w Rzeczpospolitej Polskiej Gul Hussain Ahmadi. W Collegium Novum dyplomata spotkał się z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem.
więcej o Ambasador Afganistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dr hab. Michał Kowalski nowym sędzią ad hoc z ramienia Polski

11.06.2018
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedstawiło listę osób, które kwalifikują się do pełnienia od 1 czerwca br. urzędu sędziego ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) z ramienia Polski w latach 2018-2020. Do pełnienia tej funkcji wskazano między innymi dr. hab. Michała Kowalskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Dr hab. Michał Kowalski nowym sędzią ad hoc z ramienia Polski

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj