Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

11.06.2018
Od roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytet Jagielloński uruchamia unikatowy w skali kraju program Korean Studies. Realizowany on będzie we współpracy z Keimyung University w Daegu (Korea Południowa). Studia prowadzone będą w języku angielskim.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Dwa kierunki studiów z dotacją projakościową w latach 2018-2020

11.06.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało wykaz jednostek organizacyjnych uczelni zakwalifikowanych do finansowania w latach 2018-2020 w ramach dotacji projakościowej. Na liście jest 25 wydziałów uczelni z całej Polski, w tym 2 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma przez najbliższe 3 lata nawet milion złotych rocznie na realizację kształcenia i dalszy rozwój.
więcej o Dwa kierunki studiów z dotacją projakościową w latach 2018-2020
Jakie będą wnętrza przyszłej biblioteki UJ CM w Prokocimiu? [PROJEKTY]

09.06.2018
Magdalena Jankowska i Weronika Mateja zajęły ex aequo 1. miejsce, w ogłoszonym wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (UJ CM) i Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (ASP), konkursie na aranżację wnętrz nowej Biblioteki Medycznej UJ CM w Krakowie-Prokocimiu. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w przyszły piątek w auli Collegium Nowodworskiego.
więcej o Jakie będą wnętrza przyszłej biblioteki UJ CM w Prokocimiu? [PROJEKTY]
Informacja o proteście studenckim

09.06.2018
W piątek wieczorem grupa studentów rozpoczęła strajk okupacyjny na terenie Uniwersytetu, aby zamanifestować w ten sposób poparcie dla protestujących studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Informacja o proteście studenckim
Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University Rankings

08.06.2018
W tegorocznej edycji rankingu QS World University Rankings, który prezentuje 1000 najlepszych uczelni z całego świata, znalazło się 14 uczelni z Polski. Wśród nich najwyżej sklasyfikowane zostały Uniwersytety - Warszawski i Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University Rankings