Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce

14.05.2018
Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii wraz z Breast Unit Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie już po raz drugi zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali tygodnika "Wprost". Autorzy zestawienia wzięli pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze - m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.
więcej o Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce
Dzień Otwarty na Kampusie UJ
kultura

Dzień Otwarty na Kampusie UJ

12.05.2018
W sobotę odbyły się obchody szczególnej odsłony Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zorganizowany w 654. rocznicę założenia UJ przez króla Kazimierza Wielkiego Dzień Otwarty na Kampusie to zwieńczenie trwającej niemal ćwierćwiecze pracy nad ukończeniem projektu budowlanego mającego umożliwić krakowskim studentom zdobywanie wiedzy na najwyższym światowym poziomie.
więcej o Dzień Otwarty na Kampusie UJ
654. rocznica założenia uczelni w Krakowie. Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.05.2018
Przywilej fundacyjny powołujący w Krakowie do życia pierwszy polski uniwersytet - studium generale, wystawił 12 maja 1364 król Kazimierz Wielki. W ten sposób rozpoczęła się historia szkolnictwa wyższego w Polsce oraz najstarszej uczelni na naszych ziemiach. Dzisiaj ta data obchodzona jest przez społeczność akademicką UJ jako Święto Uniwersytetu.
więcej o 654. rocznica założenia uczelni w Krakowie. Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ
uroczystość

Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ

11.05.2018
Uniwersytet Jagielloński to połączenie dumy z tradycji najstarszej uczelni w Polsce z rolą wiodącego ośrodka naukowego i dydaktycznego współczesnej Polski. Trudno o bardziej dobitny symbol tego stwierdzenia niż tegoroczne Święto UJ, które łączy obchody upamiętniające naszych wielkich fundatorów ze świętowaniem zakończenia budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, stanowiącego nowoczesną wizytówkę naszej uczelni.
więcej o Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ
Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków

10.05.2018
Na 4,5 tys. metrów kwadratowych płyty Rynku Głównego w Krakowie powstał największy w Polsce układ okresowy pierwiastków chemicznych. Nietypową akcję zorganizowali studenci Wydziału Chemii UJ. Pierwszy pierwiastek, nieprzypadkowo o symbolu Au, namalowały władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo jak podkreślał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, najstarsza polska uczelnia jest "złota".
więcej o Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków