Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków

10.05.2018
Na 4,5 tys. metrów kwadratowych płyty Rynku Głównego w Krakowie powstał największy w Polsce układ okresowy pierwiastków chemicznych. Nietypową akcję zorganizowali studenci Wydziału Chemii UJ. Pierwszy pierwiastek, nieprzypadkowo o symbolu Au, namalowały władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo jak podkreślał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, najstarsza polska uczelnia jest "złota".
więcej o Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków
Planty: Wystawa plenerowa prezentująca walory III Kampusu UJ

10.05.2018
10 maja 2018 r. na odcinku Plant między Collegium Novum a ulicą św. Anny otwarto wystawę zdjęć i grafik prezentujących znajdujący się na Ruczaju Kampus 600-lecia Odnowienia UJ. Przecięcia wstęgi dokonał rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Planty: Wystawa plenerowa prezentująca walory III Kampusu UJ
Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP
osiągnięcie

Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

09.05.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród 100 laureatów, 15 niedawno rozpoczęło karierę naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na granty w 2018 roku, wynosi blisko 3 mln zł.
więcej o Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP
Zajęcia z medycyny pola walki dla studentów Wydziału Lekarskiego

09.05.2018
We wtorek odbyły się zajęcia fakultatywne "Wstęp do ratownictwa medycznego i medycyny pola walk" dla studentów Wydziału Lekarskiego. Program został przygotowany przez  Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej UJ CM, a w sesji zajęć praktycznych uczestniczył zespół Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.
więcej o Zajęcia z medycyny pola walki dla studentów Wydziału Lekarskiego
relacja

08.05.2018
Przypadająca w listopadzie br. setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już teraz stała się okazją do przypomnienia działań podejmowanych przez profesorów, absolwentów i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku „wybuchu wolnej Polski” oraz ich wysiłków włożonych w odbudowę młodego państwa. Służyła temu zorganizowana w auli Collegium Novum konferencja „Uniwersytet u progu niepodległości”.
więcej o "Uniwersytet u progu niepodległości" - konferencja naukowa i wystawa w Collegium Novum