Światowej sławy urolodzy zobaczyli operację w Szpitalu Uniwersyteckim

10.04.2018
Katedra i Klinika UJ CM znalazła się w gronie najbardziej prestiżowych ośrodków urologicznych wybranych do zaprezentowania swoich technik operacyjnych w ramach 2. edycji SIU LIVE. Przeprowadzony 6 kwietnia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zabieg laparoskopowej totalnej histerektomii z sakrokolpopeksją mogli na żywo obejrzeć uczestnicy kongresu z całego świata.
więcej o Światowej sławy urolodzy zobaczyli operację w Szpitalu Uniwersyteckim
Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

10.04.2018
Profesor Armen Edigarian, prorektor ds. dydaktyki, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 10 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Uniwersyteckie studia z przyszłością
nagrody i wyróżnienia

Uniwersyteckie studia z przyszłością

10.04.2018
Studia Azjatyckie w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ po raz kolejny zostały uhonorowane wyróżnieniem "Studia z przyszłością". 9 kwietnia br., podczas uroczystej gali trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu, w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy, dr Karolina Rak z IBiDW UJ odebrała certyfikat dla uniwersyteckich Studiów Azjatyckich.
więcej o Uniwersyteckie studia z przyszłością
Największa infrastruktura badawcza w Polsce dostępna dla użytkowników

10.04.2018
Polski synchrotron otwiera swoje podwoje dla naukowców i badaczy zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Od 9 kwietnia do 20 maja za pomocą platformy internetowej Solaris Digital User Office można nadsyłać propozycje badań, do realizacji których niezbędne jest promieniowanie synchrotronowe. Użytkownicy rozpoczną pracę na liniach badawczych UARPES, PEEM I XAS jeszcze w październiku tego roku. To wyjątkowy moment dla polskiej nauki.
więcej o Największa infrastruktura badawcza w Polsce dostępna dla użytkowników
Wystartował cykl interesujących wykładów dla osób niewidomych

10.04.2018
"Kraków mniej znany" to nowy cykl wykładów dla osób niewidomych i słabowidzących, które raz w miesiącu będą odbywać się w różnych częściach miasta. Inauguracyjne spotkanie w klasztorze oo. Karmelitów na Piasku poświęcone było starodrukom. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie.
więcej o Wystartował cykl interesujących wykładów dla osób niewidomych