Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
uroczystość

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
więcej o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

15.01.2018
Prelekcje, pokazy, zajęcia w laboratoriach, zwiedzanie ekspozycji w Centrum Edukacji Przyrodniczej, a także możliwość dotknięcia żywych zwierząt - m.in. te atrakcje przyciągnęły rzesze uczestników na Noc Biologów, zorganizowaną już po raz siódmy przez Wydział Biologii UJ.
więcej o Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim
W centrum Krakowa kupisz niepowtarzalne gadżety UJ

15.01.2018
W poniedziałek przy ulicy Floriańskiej 49 został otwarty oficjalny punkt z gadżetami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt Działu Promocji UJ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni oraz turystów, którzy chcieli mieć możliwość zakupu uniwersyteckich pamiątek.
więcej o W centrum Krakowa kupisz niepowtarzalne gadżety UJ
Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

15.01.2018
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uroczystość miała miejsce 11 stycznia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 9 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się przy opłatku

13.01.2018
13 stycznia 2018 r. w auli Collegium Novum odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (SA UJ).
więcej o Absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się przy opłatku