Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ

08.12.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 7 grudnia 2017 roku w Belwederze w Warszawie akty nominacyjne 43 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się troje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ
Uczona spełniona
uroczystość

Uczona spełniona

07.12.2017
Wszyscy nasi profesorowie budują wielkość Wydziału Polonistyki, ale są wśród nich tacy, którzy się wyróżniają. Taką osobą jest profesor Maria Korytowska, a cechą, która ją doskonale określa, jest żarliwość, a także nieobojętność – mówiła prof. Renata Przybylska, dziekan Wydziału Polonistyki UJ w czwartkowy wieczór w auli Collegium Maius. Zebrali się w niej koledzy, współpracownicy, nauczyciele i uczniowie prof. Marii Korytowskiej, aby uczcić jubileusz 45-lecia jej pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uczona spełniona
Uniwersytet Jagielloński otrzymał logo HR Excellence in Research

07.12.2017
6 grudnia 2017 r. Uniwersytet Jagielloński otrzymał zgodę na korzystanie z logo Human Resources Excellence in Research. Jego przyznawanie jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii "Human Resources Strategy for Researchers" nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców. Działania te mają przyczynić się do wzrostu liczby pracowników naukowych instytucji europejskich.
więcej o Uniwersytet Jagielloński otrzymał logo HR Excellence in Research
Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów
osiągnięcie

Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów

06.12.2017
Dr hab. Steffen Huber z Wydziału z Wydziału Filozoficznego UJ uzyskał najwyższe finansowanie w konkursie "Epoka jagiellońska i jej dziedzictwo w I Rzeczypospolitej do 1795 roku" w ramach modułu "Fundamenty" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. W realizację projektu "Polonica philosophica orientalia. Filozofia w Rzeczypospolitej XVI-XVIII w. i historiografia filozofii w Polsce, Litwie. Białorusi i Ukrainie" zaangażowani będą badacze z kilku krajów.
więcej o Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów
Pół miliona złotych dla szpitala w Prokocimiu od prywatnych firm

06.12.2017
500 tysięcy złotych trafiło do Fundacji Schola Cordis działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Wszystko za sprawą akcji "Razem ratujmy małe serduszka"' która za cel obrała sobie zebranie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania życia dzieci. Organizatorem zbiórki była firma Wiśniowski oraz jej 155 partnerów handlowych.
więcej o Pół miliona złotych dla szpitala w Prokocimiu od prywatnych firm