Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych
osiągnięcie

Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

22.12.2017
Odkrycie i optymalizacja małocząsteczkowych inhibitorów przeciwko immunoreceptorom programowanej śmierci komórki, opracowanie nowej metody diagnostycznej umożliwiającej określenie stopnia złośliwości w różnych rodzajach nowotworów oraz zrozumienie zaawansowanego systemu obrony roślin opartego na użyciu ostrego oleju musztardowego - to projekty, nad jakimi pracować będą zdobywcy grantów z UJ w programie Team FNP.
więcej o Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych
osiągnięcie

22.12.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu w ramach modułu "Uniwersalia 2.1" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Zgłoszonych zostało zostało 76 wniosków. Finansowanie na łączną kwotę ponad 2,25 mln zł pozyskało 26 najlepszych projektów. Środki przeznaczone zostaną na tłumaczenie dzieł polskiej humanistyki.
więcej o Trzy projekty z UJ zdobyły finansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Rozpoczyna się przebudowa dawnego Instytutu Fizyki UJ

21.12.2017
Hochtief Polska zmodernizuje budynek dydaktyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie. Wartość kontraktu wynosi 79,9 mln złotych. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą wiosną 2020 r. Przebudowany gmach będzie siedzibą Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o Rozpoczyna się przebudowa dawnego Instytutu Fizyki UJ
Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym
uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

20.12.2017
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Na przedświąteczne spotkanie przybyli nie tylko członkowie władz rektorskich oraz Senatu naszej uczelni, ale także rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpus dyplomatyczny. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym
Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze
relacja

Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze

19.12.2017
15 grudnia 2017 roku w Kairze podpisano umowę o wymianie studentów pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze (American University in Cairo - AUC).
więcej o Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze