25.09.2017
W spotkaniu, które odbyło się w dniach od 21 do 22 września w Nowym Sadzie (Serbia) uczestniczyła delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z prorektorem ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem oraz pełnomocnikiem rektora UJ ds.internacjonalizacji prof. Adamem Jelonkiem.
więcej o Delegacja UJ na 4th Meeting of China-CEECs Higher Education Institutions Consortium
Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"
relacja

Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"

24.09.2017
Od 22 do 23 września w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja naukowa "PTM: wczoraj - dziś - jutro", której organizatorem było Polskie Towarzystwo Mikrobiologów oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Katedra Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"
Rektor UJ złożył kondolencje ambasadorowi Meksyku

22.09.2017
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, występując w imieniu społeczności akademickiej naszej uczelni, przesłał ambasadorowi Meksyku w Polsce JE Alejandrowi Negrínowi Muñozowi kondolencje z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które dotknęło Meksyk powodując śmierć kilkuset ludzi.
więcej o Rektor UJ złożył kondolencje ambasadorowi Meksyku
relacja

19.09.2017
Dwudniowe spotkanie, które odbywało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków zorganizowane zostało przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz Uniwersytet Jagielloński. Swoją obecność na kongresie potwierdziło ok. 3 tys. uczestników.
więcej o Narodowy Kongres Nauki. W Krakowie debatowano nad kształtem "Konstytucji dla nauki"
Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

19.09.2017
Kolejne prestiżowe nagrody dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobyli Srebrne Dyplomy w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop.
więcej o Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica