Spotkanie zespołu projektu GENERA
relacja

Spotkanie zespołu projektu GENERA

05.06.2017
31 maja i 1 czerwca 2017 odbyło się spotkanie zespołu projektu GENERA (Gender Equality Network in European Research Area), realizowanego w Instytucie Socjologii oraz przy współudziale Instytutu Fizyki UJ.
więcej o Spotkanie zespołu projektu GENERA
Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi
osiągnięcie

Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi

05.06.2017
Projekt "Nowe odczynniki zbierające do flotacji polskich rud miedzi" otrzymał dofinansowanie w ramach III konkursu CuBR, przedsięwzięcia KGHM Polska Miedź SA oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Zrealizuje go konsorcjum, w skład którego wchodzi Uniwersytet Jagielloński, Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach (lider) oraz Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Kędzierzynie-Koźlu.
więcej o Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi
Nagroda im. Tadeusza Browicza PAU dla dr n. med. Katarzyny Nazimek
nagrody

Nagroda im. Tadeusza Browicza PAU dla dr n. med. Katarzyny Nazimek

05.06.2017
Dr n. med. Katarzyna Nazimek z Pracowni Hodowli Komórek Katedry Immunologii UJ CM została tegoroczną laureatką Nagrody im. Tadeusza Browicza dla młodych badaczy Polskiej Akademii Umiejętności. Wyróżnienie zostało przyznane za cykl prac dotyczący mechanizmów oddziaływania leków przeciwdepresyjnych na odpowiedzi immunologiczne.
więcej o Nagroda im. Tadeusza Browicza PAU dla dr n. med. Katarzyny Nazimek
Dzień Sportu dla dzieci pracowników UJ

05.06.2017
W niedzielę 4 maja w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ (SWFiS UJ) odbył się Dzień Sportu dla dzieci pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowcy SWFiS UJ z dużym zaangażowaniem zorganizowali gry, zabawy, tory przeszkód i wiele konkursów dla dzieci. Napoje i słodycze oraz nagrody, które dostał każdy uczestnik zabawy, sfinansował Dział Socjalny UJ.
więcej o Dzień Sportu dla dzieci pracowników UJ
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.06.2017
Studia na kierunku migracje międzynarodowe przygotowują do włączenia się w działania na rzecz sprostania współczesnym wyzwaniom, stojącym przed państwami i społeczeństwami w związku z narastającymi procesami migracji. Działania, o których mowa, prowadzone są na różnych szczeblach: administracji centralnej i regionalnej, władz samorządowych, mediów, instytucji międzynarodowych oraz organizacji pozarządowych krajowych i zagranicznych. Wszędzie tam absolwenci studiów migracyjnych będą mogli szukać zatrudnienia.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim