Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ścieżki wielu młodych ludzi przecinały się w piątek w Auditorium Maximum. Kilka tysięcy osób wzięło udział w Dniu Otwartym - wydarzeniu dedykowanym uczniom ostatnich klas szkół średnich, którzy stoją przed dylematem, którą uczelnię wybrać? Podpowiadamy: tylko Uniwersytet Jagielloński.

Prężnie działający punkt rekrutacyjno-informacyjny, stoiska szesnastu uniwersyteckich wydziałów i organizacji studenckich, wykłady otwarte, spotkania, konsultacje z przedstawicielami kierunków i pracownikami Działu Rekrutacji na Studia, prezentacje wszystkich wydziałów UJ oraz Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, ale także informacje o bogatej ofercie Jagiellońskiego Centrum Językowego, Bibliotece Jagiellońskiej, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ, pomocy materialnej dla studentów, czy o Zespole Pieśni i Tańca „Słowianki”… to i jeszcze znacznie więcej przygotowali organizatorzy Dnia Otwartego dla przyszłych, mamy nadzieję, studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zebranych przywitał prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej oraz Jakub Bakonyi, przewodniczący Samorządu Studentów UJ. - Chciałbym oczywiście wszystkich zachęcić do zapoznania się z ofertą uczelni, ale również podkreślić, że studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają niepowtarzalną okazję obcowania z wielką historią. 1 października będziemy inaugurować 656 rok akademicki w dziejach Krakowskiej Akademii - przypominał prorektor Jacek Popiel. - Żadna uczelnia w Polsce, a niewiele w Europie ma taką tradycję. Ale ta nasza tradycja łączy się z nowoczesnością XXI wieku - podkreślał. - Wystarczy tylko pojechać na kampus uniwersytecki, gdzie swoje siedziby mają wydziały przyrodnicze i ścisłe, aby przekonać się, że Uniwersytet Jagielloński to również najnowocześniejsza infrastruktura czy aparatura. Piękne łączenie tradycji z nowoczesnością to jest wielki atut Uniwersytetu - mówił prof. Jacek Popiel.

Wykład  „Co mówi o nas nasz język. I ten w codziennej komunikacji, i ten w wirtualnej” podczas Dnia Otwartego wygłosiła dr Małgorzata Majewska z Instytutu Dziennikarstwa UJ. Wszyscy ci, którzy nie mogli pojawić się osobiście w Auditorium Maximum UJ 22 marca mogli skorzystać z konsultacji online z pracownikami Działu Rekrutacji na Studia i przedstawicielami Samorządu Studentów.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum