Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

15 marca odbyła się piętnasta już edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Po dwóch latach spotkań w formie zdalnej, wrócono do stacjonarnej wersji wydarzenia. Na wydarzenie zaproszeni zostali nie tylko uczniowie szkół średnich, biorący udział w krajowych i zagranicznych olimpiadach matematycznych i informatycznych, ale także ci, którzy w sposób szczególny interesują się tymi dyscyplinami.

W tegorocznym Dniu Wydziału wzięło udział prawie 600 uczniów z 23 szkół z 6 województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UJ przygotowali dla gości różnorodne formy zajęć - łącznie odbyły się 4 wykłady oraz 62 warsztaty. Spotkania podzielono na trzy grupy w zależności od stopnia zaawansowania uczestników. Przeprowadzono zajęcia ogólne, przeznaczone dla wszystkich uczniów, olimpijskie, skierowane dla uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych oraz te w ramach tzw. ekstraligi, w których brali udział finaliści olimpiad krajowych i międzynarodowych.

Wszyscy goście mieli również okazję spotkać się z absolwentami wydziału, którzy przybliżyli im szeroki wachlarz możliwości zawodowych, jaki zapewniają kierunki prowadzone przez Wydział Matematyki i Informatyki UJ. Natomiast studenci zaprezentowali prężnie działające na wydziale koła naukowe i opowiedzieli o tzw. "życiu studenckim".

Dla nauczycieli, którzy przyjechali razem z uczniami, zaplanowano spotkanie z władzami Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, zwiedzanie muralu "Alegoria Matematyki i Informatyki" autorstwa krakowskiego artysty Ryszarda Paprockiego, Muzeum Komputerów oraz wystawy poświęconej Michałowi Jakubowi Łyskowi, studentowi V roku matematyki naszego wydziału, tragicznie zmarłemu 16 marca 1997 roku.

Podczas całego wydarzenia opiekę nad uczniami i nauczycielami sprawowało 70 studentów wydziału, którym składamy ogromne podziękowania! Bez Was by się nie udało!

fot. M.Wlazło

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>