15.06.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Lekarskiego, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Farmaceutycznego UJ Collegium Medicum, które odbyły się 11 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius. Czternastu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziałów: Lekarskiego, Nauk o Zdrowiu oraz Farmaceutycznego
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego

15.06.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Lekarskiego, które odbyły się 11 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Czternastu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego
Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego

15.06.2015
Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został nagrodzony przez marszałka Marka Sowę Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Profesor został doceniony za wkład w rozwój medycyny oraz pełną poświęcenia pracę na rzecz ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w 10 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
więcej o Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego
Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji

15.06.2015
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Prawa i Administracji, które odbyły się 9 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Dziewięciu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji
Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa

13.06.2015
13 czerwca w Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zatytułowana „Intelektualiści w świecie grecko-rzymskim" zorganizowana przez Instytut Filologii Klasycznej UJ oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Filologicznego. Seminarium dedykowane było prof. dr. hab. Kazimierzowi Korusowi - wybitnemu filologowi klasycznemu i helleniście, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia działalności naukowej.
więcej o Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa