Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

September 2018

20180917
Previous week
Next week

61. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Date: 17.09.2018 - 21.09.2018
Place: Wydział Chemii UJ, ul. Gronostajowa 2
Organiser: Polskie Towarzystwo Chemiczne, Wydział Chemii UJ, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN
61. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Zjazdy Naukowe Polskiego Towarzystwa Chemicznego mają bogatą tradycję, sięgającą roku 1923, a od lat 60. XX wieku odbywają się corocznie w różnych ośrodkach akademickich w kraju. Kraków był miejscem obrad ostatni raz w 2002 roku.

Zjazdy są największą i najważniejszą konferencją dla środowiska polskich chemików, w których rokrocznie uczestniczą pracownicy naukowi polskich uczelni, jednostek naukowych PAN, pracownicy branżowych instytutów badawczych oraz badawczych laboratoriów przemysłowych, a także nauczyciele szkolni, czyli osoby związane z badaniami, aplikacjami i dydaktyką w obszarze chemii i nauk pokrewnych.

15 sekcji naukowych 61. Zjazdu PTChem obejmuje tematycznie cały obszar współczesnej chemii, co w połączeniu z faktem, iż uczestnikami zjazdu są zarówno doświadczeni i znani chemicy, jak i nauczyciele chemii oraz młodzi dopiero początkujący adepci tej dyscypliny nauki, wskazuje na ważny aspekt edukacyjny tej konferencji. Odbędzie się 13 wykładów plenarnych, które wygłoszą m.in. laureaci medali i wyróżnień Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Zaplanowano także ok. 500 wykładów sekcyjnych i referatów oraz ok. 1000 prezentacji plakatowych.

Udział przedstawicieli wszystkich ośrodków akademickich w Polsce bedzie doskonałą okazją do nawiązania współpracy między ośrodkami, a udział przedstawicieli przemysłu chemicznego tworzy wyjątkową okazję do budowania wspólnej platformy gwarantującej transfer doświadczeń pomiędzy przemysłem chemicznym wraz z jego bazą naukową a uczelniami wyższymi i instytutami PAN.