Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

20220527

Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej

Date: 27.05.2022
Organiser: Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ
Contact: literatura.dawna.uj@gmail.com
Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej

Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. "Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej", organizowanej pod patronatem Katedry Historii Literatury Staropolskiej UJ oraz Katedry Komparatystyki Literackiej UJ. Wydarzenie odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.


Tematyka konferencji obejmuje szeroko rozumiane zagadnienia nauki i sztuki pojawiające się w literaturze dawnej (czyli łacińskiej, niełacińskiej, nowołacińskiej literaturze od wczesnego średniowiecza do późnego baroku). Nieprzypadkowo też temat odnosi się do nauk alchemicznych, które w arcyciekawy sposób łączyły w sobie różnorakie wrażliwości i niewspółmierne drogi poznania.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Planowana jest również publikacja pokonferencyjna. Skład komitetu naukowego konferencji zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Zgłoszenia w formie abstraktów prosimy przesyłać do 20 kwietnia 2022 roku na adres mailowy: literatura.dawna.uj@gmail.com.