Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Uniwersytet

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Wirtualne spacery po wybranych obiektach uniwersyteckich

Budynki uniwersyteckie na mapie Krakowa

Na mapie zaznaczone zostały część budynków wybranych jednostek.

Read More o

Collegium Maius

Collegium Maius, usytuowane u zbiegu ulic Św. Anny i Jagiellońskiej jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce.

Read More o

Collegium Novum

Siedziba władz Uniwersytetu znajduje się przy ulicy Gołębiej 24, w neogotyckim gmachu, zbudowanym według projektu Feliksa Księżarskiego.

Read More o

Biblioteka Jagiellońska
Biblioteka Jagiellońska jest najstarszą biblioteką akademicką w Polsce. Jej początki sięgają XIV wieku. Pełni ona funkcję biblioteki narodowej, a jej zbiory stanowią Narodowy Zasób Biblioteczny. Biblioteka mieści się w modernistycznym budynku z lat 30. XX wieku, w drugiej połowie lat 90. powiększonym o nowe skrzydło. Read More o

Auditorium Maximum

W gmachu przy ul. Krupniczej 33 znajdą się nowoczesne duże sale wykładowe: sala amfiteatralna na 1200 osób (dzielona modularnie na dwie części), sala na 250 miejsc, dwie po 150 miejsc i jedna na 100 miejsc. Budynek, w którym odbywają się wykłady, kongresy i ważne uroczystości uniwersyteckie, został oddany do użytku 9 września 2005 r.

Read More o

Kampus 600-lecia Odnowienia UJ

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego zwany krócej III Kampusem UJ budowany jest w Krakowie-Pychowicach. Zlokalizowane są tutaj nowoczesne budynki wydziałów ścisłych i przyrodniczych oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Read More o

Wydział Chemii UJ

Budowa nowej siedziby Wydziału Chemii UJ rozpoczęła się w październiku 2013 roku i zakończyła wiosną roku 2017. Składa się z 7 dwu-, trzy- i czterokondygnacyjnych segmentów od A do G o łącznej powierzchni ok. 28 tys. m kw. i kubaturze 155 tys. m sz. Każdy z nich spełnia zróżnicowane funkcje. W budynkach A i B znajduje się część dydaktyczna z biblioteką i czytelnią z pomieszczeniami do pracy cichej, salami seminaryjnymi, wykładowymi i językowymi, pomieszczeniami do ćwiczeń laboratoryjnych, pracowniami komputerowymi oraz 5 aulami głównymi.

Read More o

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej powstał w 2009 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ (ul. ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4).

Read More o

Wydział Matematyki i Informatyki UJ

Siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 została otwarta w 2008 r.

Read More o

Wydział Biologii oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

Wirtualny spacer po kompleksie nauk biologicznych na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

Read More o

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Nowa siedziba wydziału Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, która została otwarta 10 grudnia 2015 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu.

 

Read More o

Instytut Zoologii

Od października 2011 roku najważniejszym adresem dla zoologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest ulica Gronostajowa 9. Tam właśnie znajduje się nowa siedziba Instytutu Zoologii UJ.

Read More o

Małopolskie Centrum Biotechnologii

Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) powstało jako projekt mający na celu utworzenie interdyscyplinarnego ośrodka badawczego umożliwiającego wykonywanie kompleksowych badań na różnych poziomach funkcjonowania organizmu. MCB tworzy 6 ośrodków o zróżnicowanych, ale komplementarnych tematykach badawczych oraz 5 laboratoriów niezależnych grup badawczych.

Read More o

Instytut Nauk Geologicznych

Siedziba Instytutu Nauk Geologicznych przy ul. Gronostajowej 3a została oficjalnie otwarta 26 czerwca 2017 roku. Budynek posiada m.in. system zarządzania BMS, dachowo-fasadowe instalacje fotowoltaiczne, gruntowe pompy ciepła i zielony dach.

Read More o

Synchrotron SOLARIS
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego "Solaris" działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Zlokalizowane jest na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ, w południowej części Krakowa. Sąsiaduje ze specjalną strefą ekonomiczną Krakowskiego Parku Technologicznego. Centrum zostało wybudowane w latach 2010–2015. Read More o

Zespół Pieśni i Tańca UJ "Słowianki"

Zespół powstał w 1959 roku przy Katedrze Filologii Słowiańskiej UJ. Początek dała mu grupa kilkunastu studentek Wydziału Filologicznego, zorganizowana przez pracownika naukowego, slawistę - Zdzisława Wagnera, zafascynowanego folklorem Słowian południowych.

Read More o

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej to jednostka muzealno-dydaktyczna, której działalność dydaktyczna jest oparta na zbiorach zoologicznych, geologicznych, antropologicznych i paleobotanicznych.

Read More o

Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika

Obserwatorium jest instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Kilkudziesięciu pracowników i doktorantów zajmuje się tu badaniami we wszystkich obszarach astronomii, astrofizyki i kosmologii.

Read More o

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 roku, jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad 200 lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

Read More o