Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016

Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Auditorium Maximum przywitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Małpy. O godzinie 18:00 w auli odbyła się Wielka Gala Noworoczna.

Galę otworzyła dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie, dr Joanna Wardęga, która powitała licznie zgromadzonych gości i podziękowała Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, Ambasadzie Chińskiej oraz przyjaciołom, kursantom i wolontariuszom za wsparcie jakim obdarzają Instytut.

JM Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak otrzymał szal będący symbolem czystości i wdzięczności oraz najlepszych życzeń. W imieniu władz Uniwersytetu powitał przybyłych gości i przekazał najlepsze życzenia wszystkim uczestnikom oraz pracownikom i przyjaciołom Instytutu Konfucjusza. Wyraził również nadzieję na dalszą owocną współpracę z Instytutem.

Głos zabrała także pani Cai Lian, radca ds. kultury Ambasady ChRL w Polsce, która w imieniu Ambasady i artystów z grupy Mongolii Wewnętrznej życzyła wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, podziękowała za zaproszenie oraz współpracę i wsparcie w zakresie edukacyjnym i kulturalnym.

Galę prowadzili lektorzy z Instytutu Konfucjusza: pani Mao Rui (Marzena) i pan He Chundong (Krzyś).

Część artystyczną rozpoczął taniec smoka, prowadzony przez uczniów krakowskiej szkoły kung-fu Choy Lee Fut przy tradycyjnych dźwiękach bębnów. Następnie swój program przedstawili artyści z Mongolii Wewnętrznej. Zobaczyliśmy m.in. grupowe i solowe występy taneczne, akrobacje baletowe, pokazy akrobatyczne na monocyklach, pokazy żonglerskie oraz występy grupy muzycznej. 

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj