Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa

MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa

Producentka filmów dokumentalnych i dziennikarz dochodzeniowy BBC Ewa Ewart otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska pozostałych ośmiu laureatów poznamy 2 grudnia podczas gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

AuTORytet to kategoria, w której ludzie mediów są doceniani za całokształt pracy zawodowej. W poprzednich edycjach plebiscytu nagrodzono m.in. Kamila Durczoka, Bogdana Rymanowskiego, Hannę Krall, Wojciecha Manna, Monikę Olejnik, Marka Niedźwiedzkiego, ks. Adama Bonieckiego, Wojciecha Jagielskiego, Adama Michnika i Mariusza Szczygła.

W tym roku ponad 10 tys. studentów dziennikarstwa z 22 uczelni z całej Polski zdecydowało, że do grona laureatów dołączy Ewa Ewart, reportażystka i producentka filmów dokumentalnych. Tytuł AuTORytetu to już kolejna nagroda dziennikarki w plebiscycie. W 2011 roku była nominowana w kategorii DetonaTOR za film W milczeniu, pokazujący wspomnienia bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Z kolei 3 lata później zdobyła statuetkę InicjaTORa za dokument Zdobyć miasto. Studenci docenili wówczas obiektywny i inny niż dotychczasowe dokument o Powstaniu Warszawskim oraz sposób, w jaki dokumentalistka skontrastowała obraz starej i nowej Warszawy. Rozmowa z laureatką poniżej.

Zwycięzców w pozostałych 8 kategoriach poznamy podczas 11. gali finałowej, która odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich nazwisk jeszcze nie podano. Opublikowano jedynie listy nominowanych.

Recommended
Tu zaplanujesz swoją przyszłość: Salon Maturzystów 2018
Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ
Zjazd chemików w UJ
Dr Sebastian Glatt publikuje w "Nature Communications"

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj