Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wystąpienie Rektora UJ z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego

Wystąpienie Rektora UJ z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego

- 1 października rozpocznie się 657. rok akademicki w historii naszej uczelni. Niestety względy związane z przepisami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa obligują nas do zorganizowania skromniejszej uroczystości - powiedział rektor UJ prof. Jacek Popiel.

- Po latach powracamy do auli Collegium Novum, gdzie grupa około stu osób będzie uczestniczyła w inauguracji nowego roku akademickiego. W jej trakcie grupa 16 studentów, reprezentująca poszczególne wydziały złoży przysięgę i odbierze symboliczne indeksy. Chciałem jednak zaprosić państwa do śledzenia w Internecie transmisji z uroczystości (poprzez stronę www.uj.edu.pl). Po uroczystości, również na stronie uczelni, będzie można obejrzeć zapis koncertu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" - zapowiedział rektor.

Rozpoczynający się rok akademicki będzie w opinii prof. Popiela poważnym wyzwaniem. Przede wszystkim będziemy musieli przestrzegać przepisów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

- Proszę wszystkich o dbanie o własne zdrowie, bo dbając o własne będziemy dbać o zdrowie innych. Mam nadzieję, że obostrzenia nie będą przeszkadzały nam funkcjonować w obrębie prac badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych. Życzę wszystkim, aby rok akademicki 2020/2021 był dla nas pomyślny, pełen sukcesów. Szczególnie życzę jednak zdrowia, aby to wszystko, co jest powiązane z zewnętrzną rzeczywistością, nie przeszkadzało nam funkcjonować - powiedział prof. Jacek Popiel.

***

Uroczyste rozpoczęcie 657. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uroczystość poprzedzi msza święta, która odprawiona zostanie o godz. w 9.00 w kolegiacie św. Anny. Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów naszej uczelni, który przejdzie Plantami do Collegium Novum UJ. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Collegium Novum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ "Laur Jagielloński" oraz złotego medalu Plus Ratio Quam Vis ustępującemu rektorowi prof. Wojciechowi Nowakowi.

Wykład inauguracyjny pt. "Nauka na miłość. Słowo o Romanie Ingardenie" wygłosi prof. Leszek Sosnowski.

Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl (wydarzenie będzie tłumaczone na język angielski).

Recommended
List rektora UJ prof. Jacka Popiela do wspólnoty akademickiej
"100 pytań do przewodnika"
Prawnicy z całego świata debatowali o ochronie dóbr materialnych
W NCPS SOLARIS powstanie drugi kriomikroskop

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj