Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

21.09.2015
Już niebawem dziewięciu młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjedzie na badania w zagranicznych renomowanych ośrodkach. Dzięki wyjazdowi będą mogli prowadzić swoje badania pod opieką wybitnych badaczy o międzynarodowym autorytecie. Wyjazdy potrwają od 6 do 36 miesięcy. W ubiegły piątek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki kolejnej edycji konkursu "Mobilność Plus".
Read More o Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

Grant dla konsorcjum prowadzącego badania nad nowotworem gałki ocznej

03.09.2015
Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii wraz z Kliniką Okulistyki i Onkologii Okulistycznej UJ są partnerami konsorcjum, które otrzymało grant badawczy w wysokości 6 mln euro w ramach Horizon2020 w programie „E-RARE-3" – badania chorób rzadkich.
Read More o Grant dla konsorcjum prowadzącego badania nad nowotworem gałki ocznej
osiągnięcie

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
Read More o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

07.08.2015
W najnowszej edycji "Webometrics Ranking of World Universities 2015" UJ zajął najlepsze miejsce wśród polskich uczelni. W badaniu, które swym zasięgiem objęło ponad 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, w tym ponad 420 polskich, nasza uczelnia znalazła się na 285. miejscu. W porównaniu z ostatnim zestawieniem to awans o dwie pozycje.
Read More o Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR

29.07.2015
Uniwersytet Jagielloński jest najwyżej notowaną uczelnią z Polski w światowym rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). W zestawieniu ujęto 1000 szkół wyższych z 59 krajów, w tym dziewięć polskich. Zwyciężył, podobnie jak przed rokiem, Uniwersytet Harvarda.
Read More o UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj