Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

23.07.2015
W rozstrzygniętym konkursie "Symfonia 3" cztery z sześciu wyłonionych projektów będzie realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przeznaczy na ten cel 22,9 mln zł. Zgłaszane do konkursu badania musiały wyróżniać się najwyższą jakością i odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, a także przyczyniać się do tworzenia nowych wartości w nauce.
Read More o Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

Projekt koordynowany przez badaczkę z UJ wygrał konkurs Global Space Balloon Challenge

23.07.2015
25 kwietnia 2015r. z płyty lotniska aeroklubu we Włocławku do granicy atmosfery wystartowała międzyuczelniana misja JADE realizowana w ramach konkursu Global Space Balloon Challenge.
Read More o Projekt koordynowany przez badaczkę z UJ wygrał konkurs Global Space Balloon Challenge

Uniwersyteckie projekty nagrodzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

15.07.2015
Prof. Aleksander Fiut, dr hab. Marcin Kwiecień, dr Krzysztof Ostafin i dr Rafał Nestorow zostali laureatami konkursu "Tradycja", pierwszego z trzech konkursów ogłoszonych w ramach nowej formuły Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na realizację swoich projektów otrzymają z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) blisko 5 mln złotych.
Read More o Uniwersyteckie projekty nagrodzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Olga Ziopaja w gronie najlepszych studentów w Polsce

09.07.2015
Olga Ziopaja, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, zajęła 3. miejsce w siódmej edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zwyciężył Maciej Mańko z Uniwersytetu Gdańskiego. Drugi był Mateusz Sobolewski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finałowa gala odbyła się na Politechnice Warszawskiej.
Read More o Olga Ziopaja w gronie najlepszych studentów w Polsce

Innowacyjny projekt dr. Tomasza Żuradzkiego nagrodzony

06.07.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła ostatni konkurs eNgage organizowany w ramach projektu Skills współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z laureatów jest dr Tomasz Żuradzki z Zakładu Badań nad Etyką Zawodową Wydziału Filozoficznego UJ, który na realizację projektu "Filozofia w praktyce" otrzymał najwyższe możliwe finansowanie.
Read More o Innowacyjny projekt dr. Tomasza Żuradzkiego nagrodzony

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj