Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Pierwsze spotkanie członków Rady Uczelni

Pierwsze spotkanie członków Rady Uczelni

6 lutego w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie Kolegium Rektorskiego oraz kwestor i kanclerz UJ z nowo wybraną Radą Uczelni. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak wręczył akty nominacyjne członkom nowego organu UJ, którzy zostali powołani 30 stycznia przez Senat UJ.

Dokumenty odebrali: prof. Grażyna Stochel, dr hab. Dorota Szumska, prof. Jerzy Wordliczek, prof. Jacek Purchla, dr Zbigniew Inglot oraz Jakub Bakonyi (nieobecny był dr Mikołaj Budzanowski).

- To bardzo istotny moment w działalności naszego uniwersytetu. Rada jest trzecim, obok rektora i senatu, organem uczelni - podkreślał prof. Wojciech Nowak, który przedstawił zgromadzonym osoby zasiadające we władzach UJ oraz ich zakres kompetencji.

Rektor UJ podkreślił wielką wagę zadań, które stoją obecnie przed członkami Rady Uczelni. Na początku będzie to wybór kandydata na przewodniczącego rady (spośród członków wywodzących się spoza wspólnoty uczelni; wybór ten musi zatwierdzić Senat) oraz opracowanie jej regulaminu.

W dalszej kolejności będzie to opiniowanie projektu nowego statutu uczelni, a po jego wejściu w życie m. in. monitorowanie gospodarki finansowej i zarządzania uczelnią oraz wskazanie kandydatów na rektora. Szczególnie ważnym zadaniem będzie także opiniowanie projektu strategii rozwoju uczelni oraz stanu jego realizacji.

- Liczymy na to, że dzięki Państwa spojrzeniu - ludzi z bogatym doświadczeniem, zobaczymy pewne zagadnienia i problemy, które nam na co dzień umykają, w nowym świetle. Na podstawie Waszych opinii, będziemy chcieli się dowiedzieć, czy nasza uczelnia obrała dobry kierunek rozwoju i czy rzeczywiście się rozwija - mówił rektor i zapewniał członków rady, że zapewni im pomoc organizacyjną, potrzebną w momencie rozpoczynania działalności.

Photogallery
Recommended
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj