Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

3 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Przywilej świętowania zakończenia roku na uczelni przysługuje tylko jednej grupie studentów – tych po 60 roku życia. Mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i związanych z nim problemów zdrowotnych z determinacją realizowali oni swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok.

W uroczystości wzięła udział prorektor UJ ds. rozwoju – prof. Dorota Malec. Władze UJ reprezentowała również zastępca kanclerza UJ ds. Collegium Medicum Joanna Nikodemowicz. Obecni byli członkowie Rady Naukowo-Programowej JUTW: prof. Beata Tobiasz Adamczyk, prof. Piotr Krasny oraz prof. Maciej Włodarski. Przybył także prorektor UJ poprzedniej kadencji prof. Andrzej Mania, dyrektorzy instytutów, profesorowie i wykładowcy w JUTW.

W swoim wystąpieniu kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Piłat podkreśliła, że jednostka, którą kieruje, liczy obecnie blisko 600 studentów-seniorów, jest największym uniwersytetem trzeciego wieku w regionie i, co ważniejsze, posiada najbogatszą ofertą edukacyjną w Polsce spośród tego typu jednostek. Dodała, że celem działania kierownictwa JUTW jest funkcjonowanie w ramach najlepszej uczelni wyższej w Polsce, jaką jest Uniwersytet Jagielloński, najambitniejszego uniwersytetu trzeciego wieku. O tym, że ten zamiar się udaje, świadczy liczba seniorów, którzy dojeżdżają tu spoza Małopolski. Rekordzista przyjeżdża na zajęcia aż z Piotrkowa Trybunalskiego, chociaż zarówno w samym Piotrkowie, jak i w Łodzi, działają uniwersytety trzeciego wieku. W każdym regionie istnieje ich po kilkadziesiąt, a w całej Polsce – jak podaje GUS – funkcjonuje 640 UTW.

Prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec pogratulowała studentom-seniorom ich pasji, radości, z jaką się uczą, zaangażowania, znakomitej frekwencji, z jaką wykładowcy nie spotykają się na żadnych innych studiach, a Ewie Piłat ogromnej energii działania i bardzo dobrych pomysłów.

Zakończenie roku w JUTW było okazją do podsumowania działań i wielu podziękowań. Wyrazy ogromnej wdzięczności dla władz Uniwersytetu Jagiellońskiego złożyła kierownik JUTW Ewa Piłat. Uhonorowano również liczną grupę wolontariuszy, którzy w minionym roku akademickim pracowali na rzecz Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Rok akademicki w JUTW zakończył wykład dr. hab. Andrzeja Betleja , dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie pt. „Muzeum Narodowe: przeszłość,  teraźniejszość, wyzwania”.

Photogallery
Recommended
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj