Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Horizon Europe Weeks

Horizon Europe Weeks

16 września rozpoczęło się organizowane po raz pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim wydarzenie - Horizon Europe Weeks (HEW). Jest to inicjatywa umożliwiająca spotkanie wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauki, którzy podczas trzydniowych spotkań mają okazję rozmawiać o prowadzonych przez siebie badaniach naukowych, wymieniać poglądy naukowe oraz wspólnie przygotować aplikacje do międzynarodowego projektu badawczego.

Inicjatywa zorganizowania spotkania podjęta została przez prof. Stanisława Kistryna, prorektora UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych oraz dr. hab. Pawła Laidlera, prof. UJ, prodziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych przy współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało na Zamku w Niepołomicach i bierze w nim udział 8 naukowców z 5 uniwersytetów europejskich (University of Ljubljana, University of Warwick, University of Leuven, University of Salamanca i UJ), którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką polityki migracji oraz integracji w krajach europejskich. Opiekunem tej edycji HEW jest dr hab. Monika Banaś, dyrektor Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ.

Kolejnych 8 edycji spotkań naukowców w ramach Horizon Europe Weeks zaplanowanych jest do końca 2019 roku.

mat. organizatora

Photogallery
Recommended
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj