Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ

17 października na Błoniach odbyła się pierwsza edycja biegu „5 na dobry początek" o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego, który odbył się pod patronatem prorektora UJ ds. Collegium Medicum.

Na starcie stanęło prawie 200 studentów, pracowników i przyjaciół i sympatyków Collegium Medicum i biegania. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km (jedno pełne okrążenie Błoń oraz prosta dopełniająca dystans). Na trasie biegaczy wspomagało liczne grono rozentuzjazmowanych kibiców. Każdy z zawodników przekraczających metę został udekorowany pamiątkowym medalem.

Zwycięzcami Biegu w kategorii Open zostali:
Piotr Waśniowski z Parkrun Kraków, który ukończył bieg w czasie 17:59 oraz Justyna Wożniak z AZS UJCM z czasem 19:41.
Nagrodę dla najszybszej studentki otrzymała Ewa Berowska, dla najszybszego studenta Patryk Sypek.
Najszybszą pracownicą okazała się Aleksandra Jach-Balicka, a najszybszym pracownikiem Paweł Szydłowski.
Spośród nauczycieli akademickich trasę najszybciej pokonał – Aleksander Gałaś, a spośród pracowników administracjiPiotr Jarocki.

Zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody wręczali: rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. Wojciech Nowak, prorektor ds. Collegium Medicum – prof. Piotr Laidler, prorektor ds. dydaktyki – prof. Andrzej Mania, pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w CM – prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, dziekan Wydziału Farmaceutycznego dr hab. Jacek Sapa, prof. UJ oraz zastępca kanclerza UJ ds. Collegium Medicum - Ewa Klepacz-Zielińska.

Spośród wszystkich zawodników rozlosowano 15 nagród. Organizatorzy zapowiedzieli następną edycję Biegu za rok.