Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Studentka polonistyki triumfuje w zawodach karate

Maria Magdalena Mielnik startowała 22 maja w rozgrywanych w Bytomiu Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Pokonała mistrzynie świata i Europy z Polski, Czech i Ukrainy.

Sensei Magda Mielnik najpierw sędziowała, a potem sama startowała i zdobyła złoto z kumite i srebro w kata - otrzymując puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii od juniorek do seniorek.

Maria Magdalena Mielnik studiuje na Wydziale Polonistyki UJ. Karate trenuje od 2004 roku, od 2011 roku jest członkinią Kadry Narodowej Polski. W przeszłości zdobywała tytuły mistrzyni świata, mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata. Do tej pory wywalczyła sześć medali Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym.

Zwyciężczyni gratulujemy!

Recommended
Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski