Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

AMP w narciarstwie alpejskim. Sukces zawodniczek UJ

AMP w narciarstwie alpejskim. Sukces zawodniczek UJ

Od 27 lutego do 3 marca w Zakopanem ponad 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o medale Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak przed rokiem reprezentantki UJ stanęły na wysokości zadania i nasza uczelnia już po raz kolejny okazała się niepokonana w klasyfikacji uniwersytetów.

Reprezentacja narciarska kończy zmagania na Akademickich Mistrzostwach Polski z dorobkiem trzech medali indywidualnych i srebra pań w klasyfikacji drużynowej. Dzięki udanym startom damskiej kadry UJ będzie mógł przez kolejny rok dumnie nosić miano najlepszego narciarskiego uniwersytetu w Polsce.

Co prawda, punktów nie starczyło na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej - alpejki zapracowały na drużynowe 2. miejsce, ustępując jedynie zawodniczkom z AWF Katowice, ale srebro także można uznać za duży sukces. Do klasyfikacji brano pod uwagę występy trzech najszybszych zawodniczek w poszczególnych konkurencjach. Dla UJ w gigancie punktowały: Aleksandra Krawczyk (miejsce 6.), Aleksandra Malinowska (miejsce 7.) i Paulina Szybkowska (14), natomiast w slalomie: Aleksandra Malinowska (7), Aleksandra Krawczyk (24) i Anna Wróbel (28).

Pełna relacja na stronie KU AZS UJ - www.azs.uj.edu.pl/amp-w-narciarstwie-alpejskim.

Tekst: Anna Wróbel
Zdjęcie: Michał Szypliński, skifoto.pl

 

Recommended
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj