Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Sukcesy reprezentacji UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

Ubiegły weekend był niezwykle bogaty w wydarzenia (6 wyjazdów reprezentacji UJ w różne części Polski), ale co najważniejsze w sukcesy na arenie Akademickich Mistrzostw Polski.

Koszykarze Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali Akademickimi wicemistrzami Polski, jednocześnie okazali się być najlepsi wśród uniwersytetów. Sukces drużyny Krzysztofa Cięszkiego jest tym większy, że pokonali oni zespoły na co dzień występujące w rozgrywkach ligowych PZKosz m.in. w półfinałowym meczu z AZS AGH Kraków. Tym samym trener Krzysztof Cięszki powtórzył sukces z 2011 r.

Podobnym sukcesem mogą poszczycić się studentki reprezentujące Uniwersytet Jagielloński w Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie, które zajęły 2. miejsce w Polsce. Nasze zawodniczki ustapiły jedynie Uniwersytetowi Warszawskiemu, przez co zajęły również drugie miejsce w typie uniwersytety. Wynik ten jest największym sukcesem w historii w tej dyscyplinie sportu naszej uczelni.

Swój najlepszy strat w historii AMP zaliczyli również uniwersyteccy wioślarze i wioślarki. Sekcja prowadzona przez Magdalenę Włodek-Skowron zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w typie uniwersytety. Jednocześnie studenci zdobyli kilka medali indywidualnych w jedynkach i deblu.

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobywają również pracownicy naszej Alma Mater. Podczas AMP w lekkiej atletyce, które odbyły się w Łodzi swój kolejny medal, tym razem brązowy w skoku wzwyż zdobyła Anna Styrcz, pracownik Wydziału Chemii.

Startujące w Lublinie dwie pary męskie siatkarzy plażowych awansowały do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w Gdyni w dniach od 8 do 11 czerwca. Niestety ta sama sztuka nie udała się Paniom.

W turnieju finałowym AMP, wzięły udział koszykarki, podopieczne Dariusz Osolińskiego, niestety nie wygrały żadnego z meczy grupowych i ostatecznie zajęły miejsca 13-15.