Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.

Spotkanie, w którym uczestniczyli również prorektorzy UJ ds. dydaktyki, rozwoju oraz kadrowych i finansowych – prof. Armen Edigarian, prof. Dorota Malec i prof. Jacek Popiel – a także kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska i kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ i CM dr Dorota Palik, poprowadził Konrad Wełpa, kierownik Biura Sportu UJ.

„Akademicki sport to ważna część Waszego życia i pracy. Państwa osobiste sukcesy to także sukces Uniwersytetu Jagiellońskiego, pokazujący, że indywidualne działanie daje satysfakcję i radość, a zespołowe – wymierny efekt. Po raz kolejny za Państwa przyczyną – trenerów, zawodniczek i zawodników, obsługi administracyjnej – Uniwersytet Jagielloński udowodnił, że suma indywidualnych talentów poszczególnych członków akademickiej społeczności determinuje znakomity wynik synergicznej pracy zespołowej.

Uprawianie sportu godzicie z nauką i pracą, a sportową pasję z wytrwałym zdobywaniem wiedzy i jej przekazywaniem. Na tych płaszczyznach jesteście wzorem do naśladowania – bo przecież nauka to również pewien rodzaj rywalizacji. O Państwa osiągnięciach świadczą między innymi przyznawane stypendia i nagrody rektorskie, które w ramach funduszu pomocy materialnej i puli nagród dla pracowników Uczelni zasłużenie są Wam  przyznawane” – pisał rektor w listach gratulacyjnych do zwycięzców.

W gronie medalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w sezonie 2016/2017 znaleźli się narciarze, pływacy, wioślarze, koszykarze, piłkarki i futsalistki, ćwiczący pod okiem kadry trenerów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Photogallery

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj