Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)

Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)

Julia Kędzierska, studiująca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ zarządzanie w sporcie i turystyce, zdobyła srebrny medal podczas rozegranych w Leżajsku 4. Mistrzostw Europy Karate Kyokushin organizacji WKB - World Kyokushin Budokai. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 15 krajów, w tym bardzo mocne ekipy z Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii i Łotwy.

 

Julia Kędzierska od dziecka miała bardzo wiele wspólnego ze sportem i tę ścieżkę wybrała jako wiodącą w swoim życiu. Karate kyokushin trenuje od 10 lat. Dzięki ciężkim treningom i wyjątkowej determinacji odniosła do tej pory wiele sukcesów sportowych - od 2014 roku zdobyła łącznie już 8 medali mistrzostw Europy, w tym czasie trzykrotnie broniąc tytułu mistrzyni juniorów oraz młodzieżowców. W swojej dotychczasowej karierze startowała w każdej kategorii wiekowej - od kadeta po seniora oraz brała udział w zawodach różnego szczebla -  od mistrzostw makroregionu, aż po mistrzostwa Polski. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskała tytuł zawodowy trenera personalnego. Jest także instruktorem karate.

W ubiegły weekend 11-12 grudnia w Leżajsku ponownie wróciła na tatami (matę), aby walczyć o medal mistrzostw Europy organizacji WKB Karate Kyokushin w kategorii do 55 kg. 

Na zawodach, które były rozgrywane systemem pucharowym, zmierzyła się z trzema zawodniczkami. Pierwszą walkę, stoczoną z reprezentantką Ukrainy, ukończyła przed czasem poprzez tzw. ippon, czyli pełen punkt - przeciwniczka nie była w stanie kontynuować walki. Druga walka, w której walczyła ponownie z reprezentantką Ukrainy okazała się jednak większym wyzwaniem, gdyż musiała udowodnić swoją przewagę w dogrywce. Julia Kędzierska dała z siebie wszystko, zarówno pod względem technicznym, jak i kondycyjnym, co zapewniło jej wygraną.

Następnie stanęła do walki finałowej z multimedalistką mistrzostw Polski i Europy oraz medalistką mistrzostw świata Agnieszką Winek z Warszawy. Po remisowej pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali o dogrywce, w której chwilę nieuwagi naszej zawodniczki wykorzystała przeciwniczka zadając kopnięcie na głowę i zdobywając wazaari- pół punktu. Po wznowieniu walki  Julia Kędzierska rzuciła się do ataku, próbując nadgonić ten błąd, lecz doświadczona przeciwniczka nie pozwoliła sobie odebrać prowadzenia. 

- Pomimo przegranej w finale jestem bardzo zadowolona ze swojej postawy na zawodach i cieszę się, że stawiam czoła przeszkodom. Ze względu na wiele niesprzyjających czynników przeszłam jedne z najcięższych przygotowań do zawodów. W moim życiu zaszło wiele zmian - zmieniłam miejsce zamieszkania, uczelnię, klub treningowy, pracę. Doskwierał mi brak bliskich. Zmiany w życiu są jednak konieczne, uważam, że to właśnie dzięki nim się rozwijamy – mówi wicemistrzyni.

 

Photogallery
Recommended
Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022
Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie
Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie
Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym
Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym