Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

16 grudnia odbył się II Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej. Na parkiecie spotkały się drużyny organizatorów akcji - uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz partnerów przedsięwzięcia - pracowników UJ, UJ Collegium Medicum, Szpitala Uniwersyteckiego, NCPS Solaris oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ.

Sześć drużyn starło się w zaciętej sportowej rywalizacji, walcząc o medale i puchary, których zdobycie nie było jednak najważniejszym celem. Turniejowi przyświeca bowiem wyższa idea – zbiórka funduszy na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Temu służy internetowa zbiórka do wirtualnej skarbonki na stronie www.pomagam.pl/2-charytatywny-turniej. Datki podczas imprezy zbierali także wolontariusze.

- Liczę, że dzięki Państwa hojności przekroczymy wynik ubiegłorocznej zbiórki - mówił podczas otwarcia turnieju prorektor UJ prof. Piotr Jedynak, który wyraził nadzieję, że impreza na stale zagości wśród przedsięwzięć wspierających instytucje pozarządowe w Krakowie. Towarzyszyły mu kanclerz UJ Monika Harpula, kwestor UJ Teresa Kapcia oraz Renata Połomska, członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Dyrektorka ZSOS nr 2 Dorota Petlic, cytując Jana Pawła II, mówiła, że człowiek jest wielki nie przez to kim jest, przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Przypomniała także, że w sporcie nie ma przegranych. Życząc zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji powołała się na hasło ZSOS - semper in altum (ciągle wzwyż).

Sportową rywalizację wygrała drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie, która w zaciętym finale turnieju pokonała w trzech setach (24:26, 25:18, 15:12) zespół wystawiony przez Szpital Uniwersytecki.

W meczu o trzecie miejsce zawodnicy i zawodniczki UJ Collegium Medicum pokonali zespół NCPS Solaris.

Piąte miejsce zajęła drużyna Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ, szóste – zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas turnieju młodzież mogła uczestniczyć także w konkursach wiedzy na temat Mikołaja Kopernika, któremu z okazji 550. rocznicy urodzin poświęcony będzie w 2023 roku współorganizowany przez UJ Światowy Kongres Kopernikański.

Photogallery
Recommended
Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup