Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Deklaracja Poitiers określa ramy wzajemnej współpracy pomiędzy uniwersytetami z grupy Coimbra a władzami lokalnymi oraz związane z nią cele i inicjatywy do realizacji w nadchodzących latach.

Deklaracja, inspirowana porozumieniem zawartym w 2015 r. w Pawii pomiędzy Krajowym Stowarzyszeniem Miast Włoskich (ANCI) a Konferencją Rektorów Uniwersytetów Włoskich, podpisana została przez rektorów uczelni i prezydentów miast uczestniczących w konferencji „The University and the City” w Poitiers w czerwcu 2016 r. Konferencja, odbywająca się w ramach corocznego spotkania grupy Coimbra, dotyczyła współpracy pomiędzy jej uniwersytetami członkowskimi a ich najbliższym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Uniwersytety z Grupy Coimbra biorą czynny udział w życiu swoich miast i regionów i odgrywają ważną rolę w ich rozwoju.

Photogallery
Recommended
60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”
Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ
Sto lat orientalistyki na UJ
W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj