Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Kolumbii

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Kolumbii

26 października 2018 r. wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Republiki Kolumbii w Rzeczpospolitej Polskiej Javier Dario Higuera Ángel. Dyplomata został przyjęty w Collegium Novum przez rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.

W spotkaniu z ambasadorem wzięli również udział pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ prof. Kazimierz Strzałka. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim perspektyw współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolskiego Centrum Biotechnologii z uczelniami kolumbijskimi. Jak podkreślił ambasador, traktat pokojowy zawarty w 2016 r., który zakończył trwającą ponad 50 lat wojnę domową, znacząco zwiększył możliwości kolumbijskiego szkolnictwa wyższego w zakresie międzynarodowej współpracy akademickiej. Wyraził przy tym przekonanie, że partnerstwo z Uniwersytetem Jagiellońskim i innymi uczelniami polskimi przyczyni się do rozwoju wymiany wiedzy istotnej dla stabilizacji kraju.

Javier Dario Higuera Ángel został ambasadorem Kolumbii w Polsce w 2017 r. Wcześniej reprezentował swój kraj m.in. jako konsul w Belgii i w Holandii, charge d’affaires w Bułgarii oraz minister pełnomocny w Unii Europejskiej.

Photogallery
Recommended
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru
Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Ambasador Brazylii z wizytą na UJ
Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj