Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Ambasador Armenii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Ambasador Armenii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

15 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Samvel Mkrtchian, który od listopada 2018 r. pełni funkcję nowego ambasadora Armenii w Polsce.

Wizytę na najstarszej uczelni w Polsce delegacja rozpoczęła od zwiedzania Collegium Maius. Następnie dyplomatów przyjął w Collegium Novum prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian.

Głównym tematem rozmów były związki kulturalne i gospodarcze Polski i Armenii  a także możliwości rozszerzenia współpracy naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego z ośrodkami naukowymi w Armenii. Omówiono również planowaną na wrzesień wizytę prorektora UJ w Armenii z okazji 100-lecia Yerevan State University, z którym Uniwersytet Jagielloński od 2014 r. prowadzi wymiany pracowniczo-studenckie w ramach programu Erasmus.

Przed mianowaniem prezydenckim na ambasadora Armenii w Polsce Samvel Mkrtchian pełnił funkcję ambasadora Armenii w Libanie. Wcześniej piastował m.in. stanowisko dyrektora departamentu kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Armenii oraz ambasadora tego kraju przy NATO.

Photogallery
Recommended
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru
Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Ambasador Brazylii z wizytą na UJ
Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj