Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

W piątkowy wieczór na dziedzińcu Collegium Maius UJ odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Chór Akademicki „Camerata Jagellonica”. Widzowie mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle o godzinie 18:00 oraz 20:30.

Muzyczny wieczór w najstarszej siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego otworzył koncert Chórów Akademickich UJ pod batutą Janusza Wierzgacza, Olega Sznicara oraz Anity Pyrek-Nąckiewicz. Repertuar obejmował bardzo szeroki wybór utworów, począwszy od uniwersyteckiego "Gaudeamus Igitur”, poprzez kompozycje zagraniczne takie jak "New York, New York” i "Can’t help falling in love”, aż po znane i lubiane piosenki autorstwa Jeremiego Przybory. Utwory w oryginalnych aranżacjach wykonywane były a capella lub przy akompaniamencie instrumentów dętych i klawiszowych przez członków Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagiellonica", Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ, Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Słowianki". 

W programie wydarzenia znalazł się również spektakl "Leć nade mną Wenus”. Autorami choreografii, scenografii i scenariusza oraz reżyserami spektaklu byli Anna Gryszyn – kierownik baletu, choreograf i instruktor tańca w Zespole "Słowianki" – a także Łukasz Neter, instruktor tańca w Zespole. Za dobór pieśni do spektaklu i jego przygotowanie odpowiadała Anita Pyrek-Nęckiewicz, kierownik chóru i chórmistrz w ZPiT UJ "Słowianki". Występujący chórzyści i tancerze na co dzień wykonują tańce i pieśni regionów polskich oraz narodów słowiańskich. W spektaklu gościnnie wziął udział Floripari – Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu pod kierownictwem Aleksandra Tomczyka.

Pomysł spektaklu "Leć nade mną Wenus" zrodził się w oparciu o propozycję prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacka Popiela, mającą na celu ukazanie Zespołu "Słowianki" w inneym świetle i w pięknym anturażu dziedzińca Collegium Maius. Istotnym elementem spektaklu był znajdujący się na dziedzińcu zegar, odgrywający taniec dworski Rex.

Download files
pdf
Program spektaklu
Photogallery
Recommended
Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius
Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II
Wystawa "Beksiński Nieznany"
„Recepta na wiersz"

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj