Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Integracyjny "Orientation Week" na Uniwersytecie Jagiellońskim

Integracyjny

W ubiegły poniedziałek na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczął się drugi w tym roku akademickim "Orientation Week" - tydzień adaptacyjny dla studentów programu Erasmus+. Spośród 512 osób, które studiowały w pierwszym semestrze, na kolejny pozostało 202. Dodatkowo swój przyjazd zadeklarowało 265 nowych studentów.

 

Nowych studentów programu Erasmus+ podczas powitalnego spotkania w auli Collegium Novum powitał prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania. Zachęcił ich do aktywnego uczestnictwa i zaangażowania w życie akademickie, ale i odkrywania walorów pięknego Krakowa.

Wydarzenia koordynuje Erasmus Student Network UJ ze wsparciem Działu Międzynarodowej Wymiany Studenckiej UJ. Bogaty, tygodniowy program obfituje w wydarzenia kulturalne, zwiedzanie UJ i Krakowa. Studenci będą mieli okazję nauczyć się tradycyjnych tańców polskich oraz zapoznać się z naszą kulturą i językiem. Przewidziano także wiele wydarzeń adaptacyjnych, jak wykład z culture shock czy prezentacje działalności serwisów dedykowanych studentom, jak Stacja konstelacja czy Bezpieczny student. W tym roku zaproponowano także warsztaty motywacyjne i pobudzające kreatywność. Nie zabraknie także imprez integracyjnych. Tydzień integracyjny zakończy dwudniowa wycieczka do Zakopanego.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej uj.esn.pl oraz na facebookowym profilu Działu Międzynarodowej Wymiany Studenckiej UJ.

Recommended
Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc
Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast
Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ
Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj