Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

nagrody

Profesor Wiesław Roth laureatem nagrody im. Alexa F. Cronstedta

07.07.2020
Profesorowie Wiesław Roth z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Jiří Čejka z Uniwersytetu Karola w Pradze otrzymali prestiżową nagrodę Alexa F. Cronstedta 2020 przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Zeolitowych. Badaczy wyróżniono za istotny wkład w podstawowe aspekty syntezy i zrozumienia dwuwymiarowych zeolitów oraz ich praktyczne wykorzystanie poprzez modyfikacje i manipulacje z wykorzystaniem nowych zeolitów i rozbudowanych struktur.
Read More o Profesor Wiesław Roth laureatem nagrody im. Alexa F. Cronstedta

Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera Szpital Uniwersytecki w walce z koronawirusem

07.07.2020
Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” po raz kolejny zaangażowało się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa, przekazując Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej.
Read More o Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera Szpital Uniwersytecki w walce z koronawirusem

Uniwersytet rozwija współpracę z ośrodkami akademickimi z Indii

06.07.2020
W oparciu o rekomendację polsko-indyjskiej wspólnej komisji ds. wyboru projektów Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej podjęła decyzję o finansowaniu 19 projektów, które będą realizowane w latach 2020-21 przez polskie i indyjskie instytucje akademickie i naukowe. Laureatkami programu zostały badaczki z Wydziału Chemii UJ i Małopolskiego Centrum Biotechnologii.
Read More o Uniwersytet rozwija współpracę z ośrodkami akademickimi z Indii

BN i BJ otrzymały fundusze na kontynuację projektu Patrimonium

01.07.2020
W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na realizację projektu "Patrimonium - Zabytki piśmiennictwa". To kontynuacja digitalizacji zbiorów specjalnych, w tym najważniejszych zabytków Narodowego Zasobu Bibliotecznego, Biblioteki Narodowej (BN) oraz Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) i udostępnienie ich za pośrednictwem biblioteki cyfrowej POLONA.
Read More o BN i BJ otrzymały fundusze na kontynuację projektu Patrimonium

Wirusolog z MCB UJ wiceprezesem zespołu ds. COVID-19 w PAN

01.07.2020
Monitorowanie przebiegu epidemii w Polsce, analizowanie możliwych scenariuszy i formułowanie zaleceń oraz nawiązanie współpracy z podobnymi grupami w innych krajach - to główne zadania eksperckiego zespołu doradczego ds. COVID-19, który powołano w Polskiej Akademii Nauk (PAN). Wszystko po to, by skutecznie stawić czoła koronawirusowi SARS-CoV-2.
Read More o Wirusolog z MCB UJ wiceprezesem zespołu ds. COVID-19 w PAN

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj