Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

Naukowcy wzywają do powołania europejskiej fundacji humanitarnej

24.06.2020
24 czerwca na stronie czasopisma "Nature" opublikowano list otwarty sygnowany przez 75 europejskich naukowców, w którym wzywają oni do utworzenia europejskiej fundacji humanitarnej działającej na wzór fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jej celem byłoby zapobieganie i przeciwdziałanie kryzysom środowiskowym i zdrowotnym.
Read More o Naukowcy wzywają do powołania europejskiej fundacji humanitarnej

Troje lekarzy z UJ CM finalistami Supertalentów w Medycynie 2020

23.06.2020
Dr hab. Iwona Tomaszewska, dr hab. Mateusz Hołda i dr Katarzyna Nessler z Wydziału Lekarskiego UJ CM znaleźli się w gronie dziesięciu finalistów tegorocznej edycji konkursu dla liderów młodego pokolenia lekarzy. Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny".
Read More o Troje lekarzy z UJ CM finalistami Supertalentów w Medycynie 2020

Uczeni krytycznie o planach rozbudowy tras narciarskich w Tatrach

22.06.2020
Polskie Koleje Linowe (PKL) zamierzają znacznie rozbudować infrastrukturę narciarską w rejonie Hali Goryczkowej, która wraz z kolejkami na Kasprowy Wierch i Halę Gąsienicową tworzy jedyny ośrodek narciarski w polskiej części Tatr. Przeciwko tym inwestycjom są naukowcy z całej Polski, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy napisali list protestacyjny do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).
Read More o Uczeni krytycznie o planach rozbudowy tras narciarskich w Tatrach

Apel KRASP o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących

18.06.2020
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało 18 czerwca apel o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne.
Read More o Apel KRASP o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących

Po raz pierwszy poznamy mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa

18.06.2020
W najbliższy poniedziałek Kraków dołączy do corocznego MetaSUB global City Sampling Day. Akcja ma na celu zebranie wymazów z mikrobiologicznymi "odciskami palców" przestrzeni miejskiej z powierzchni użytkowych w otoczeniu transportu publicznego. Krajowym koordynatorem wydarzenia jest dr hab. inż. Paweł Łabaj z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.
Read More o Po raz pierwszy poznamy mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj