Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

Uniwersyteckie sieci działają mimo pandemii

12.06.2020
W dniach 10-12 czerwca odbyły się w formie online spotkania sieci Coimbra Group Universities, która skupia 40 europejskich uniwersytetów, w tym także Uniwersytet Jagielloński. Od czerwca 2019 r. funkcję Honorowego Prezydenta Sieci pełni rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
Read More o Uniwersyteckie sieci działają mimo pandemii

Kolejny awans UJ w prestiżowym QS World University Rankings

12.06.2020
Uniwersytet Jagielloński awansował o 12 miejsc w prestiżowym zestawieniu najlepszych ośrodków akademickich świata - QS World University Rankings - i jest jedną z 15 polskich uczelni, które ujęto w tegorocznej edycji. Na czele stawki niezmiennie uczelnie amerykańskie.
Read More o Kolejny awans UJ w prestiżowym QS World University Rankings

Badania uczonych z WBBiB opisano w amerykańskim czasopiśmie

10.06.2020
W "JCI Insight" - czasopiśmie wydawanym przez Amerykańskie Towarzystwo Badań Klinicznych (American Society for Clinical Investigation) - ukazała się publikacja zespołu prof. Józefa Dulaka z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Praca przedstawia nowe mechanizmy dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD).
Read More o Badania uczonych z WBBiB opisano w amerykańskim czasopiśmie
mobilna

Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

10.06.2020
Pracownicy Zakładu Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu studentów wyszli z inicjatywą zorganizowania akcji Solidarni z Seniorami - wsparcie krakowskich Domów Pomocy Społecznej w czasie epidemii. Celem zbiórki są nie tylko przedmioty związane z walką z koronawirusem, ale także tablety, gry planszowe czy rośliny.
Read More o Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

Una Europa: Silniejsi poprzez umiędzynarodowienie

10.06.2020
Społeczeństwa przezwyciężą kryzys związany z COVID-19 tylko dzięki współpracy międzynarodowej - taka jest opinia i przesłanie listu podpisanego przez rektorów uczelni skupionych w związku uniwersytetów Una Europa. Dokument podkreśla rolę uniwersytetów w odbudowywaniu rzeczywistości "świata po koronawirusie", kładąc nacisk na znaczenie współpracy międzynarodowej. Według rektorów takie działania mogą nam pomóc wzmocnić odporność na przyszłe kryzysy.
Read More o Una Europa: Silniejsi poprzez umiędzynarodowienie

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj