Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wiadomości

Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]
mobilna

Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]

17.03.2023
W najbliższych dniach aura będzie sprzyjać spacerom na świeżym powietrzu. Przedwiośnie to idealny czas, by udać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Mikołaja Kopernika 27, w którym kwitnie już wiele gatunków roślin. Ożywienie widać także w ptasim świecie.
Read More o Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]
Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta mobilna

Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

17.03.2023
W czwartek 16 marca 2023 Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja pod przewodnictwem ambasador Indonezji Anity Lidyi Luhulimy, której towarzyszyli I sekretarz ds. informacji, spraw społecznych i kulturalnych w Ambasadzie Republiki Indonezji w RP Yoan Nike Afilia i konsul honorowy Republiki Indonezji w Krakowie Marian Skrzypiec. Członków delegacji w Sali Senackiej Collegium Novum UJ podjęli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
Read More o Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Lekarze Szpitala Uniwersyteckiego uczą, jak zarządzać majaczeniem
mobilna

Lekarze Szpitala Uniwersyteckiego uczą, jak zarządzać majaczeniem

16.03.2023
Każdego roku w marcu obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Majaczeniu, którego celem jest przypomnienie personelowi medycznemu, jakie jest znaczenie kliniczne tego zaburzenia, zwłaszcza wczesne rozpoznawanie, także jak istotny jest jego wpływ na pacjentów, ich rodziny, a nawet cały system opieki zdrowotnej. Po raz pierwszy w obchody włączył się Szpital Uniwersytecki, który 15 marca zorganizował akcję edukacyjną "Pamiętaj o Majaczeniu".
Read More o Lekarze Szpitala Uniwersyteckiego uczą, jak zarządzać majaczeniem
Studentki UJ badają prekolumbijski kompleks świątynny w Peru
mobilna

Studentki UJ badają prekolumbijski kompleks świątynny w Peru

15.03.2023
Studentki Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) Bernardetta Bielecka, Maria Dyda, Róża Dziubińska, Emilia Kuzar oraz Alicja Łacheta wzięły udział w badaniach archeologicznych na stanowisku Cerro Colorado, położonym na wybrzeżu peruwiańskim ok. 200 km na północ od Limy. Prace wykopaliskowe były prowadzone przez niezależną grupę badawczą Programa de Investigación "Los valles de Barranca".
Read More o Studentki UJ badają prekolumbijski kompleks świątynny w Peru
"<span lang="en">Physical Review Letters</span>" donosi o badaniach prowadzonych na UJ
mobilna

"Physical Review Letters" donosi o badaniach prowadzonych na UJ

15.03.2023
Doktorzy Maciej Majka, Richard Ho (obecnie w Uniwersytet w Oslo) oraz Marcin Zagórski opublikowali artykuł w „Physical Review Letters”, w którym przeanalizowali dynamikę formowania się domen ekspresji genetycznej w układach z oddziaływaniami między genami oraz dyfuzją czynników sygnalizacyjnych. W trakcie rozwoju żywych organizmów prawidłowo uformowane domeny dają początek różnego typu tkankom oraz częściom ciała.
Read More o "Physical Review Letters" donosi o badaniach prowadzonych na UJ