Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wiadomości

Naukowcy coraz lepiej rozumieją biologię wirusów

Naukowcy coraz lepiej rozumieją biologię wirusów

19.03.2024
W renomowanym czasopiśmie „Nucleic Acids Research”, wydawanym od 1974 roku przez Oxford University Press, ukazał się artykuł poświęcony kompleksowi nsp14, nap16 i nsp10, który jest odpowiedzialny za metylację koronawirusowego RNA. Publikacja jest efektem pracy naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, prowadzonej pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pyrć oraz dr Anny Czarnej, w ścisłej współpracy z Instytutem Helmholtza w Monachium.
Read More o Naukowcy coraz lepiej rozumieją biologię wirusów
Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

18.03.2024
Zadaniem w konkursie dla studentów i doktorantów polskich uczelni, było stworzenie projektu badawczego, który mógłby zostać zrealizowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Grant na rozwój prototypu eksperymentu, opiekę mentorską, a także zaproszenie na wyjazd studyjny do ośrodka CERN oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) otrzymały trzy drużyny, w tym zespół, którego członkiem jest Michał Piotrowski z UJ CM.
Read More o Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"
W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki

W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki

15.03.2024
Po sześcio- i pięcioraczkach nadszedł czas na kolejny udany wieloraczy poród w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Tym razem dzięki staraniom zespołu z Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii oraz opiece personelu Oddziału Klinicznego Neonatologii przyszły na świat czworaczki. Dziewczynki urodziły się pod koniec lutego. Dumnymi rodzicami Agnieszki, Hani, Klementynki i Anielki są Dominika i Marcin Gąsienica-Matus.
Read More o W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki
Wybitny hematolog patronem ronda w Krakowie-Prokocimiu

Wybitny hematolog patronem ronda w Krakowie-Prokocimiu

15.03.2024
W czwartek 14 marca odbyła się uroczystość otwarcia ronda u zbiegu ulic Macieja Jakubowskiego oraz Marii Orwid w sąsiedztwie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Nowe skrzyżowanie otrzymało imię prof. Tadeusza Tempki. Data została wyznaczona nieprzypadkowo, ponieważ wczoraj minęła 50. rocznica śmierci tego wybitnego krakowskiego hematologa.
Read More o Wybitny hematolog patronem ronda w Krakowie-Prokocimiu
Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

14.03.2024
Podczas uroczystej gali w Krakowie rozdano Małopolskie Orły "Wprost" - nagrody przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. W kategorii nauka uhonorowano prof. Andrzeja Szczerskiego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instytucją regionu wybrano Szpital Uniwersytecki w Krakowie.
Read More o Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ